Hra na oliheň bude mít reality show na Netflixu

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Netflix
Konečně je to tady, nejvíc nesmyslná reality show na motivy jednoho z nejslavnějších seriálů všech dob. Všichni si určitě pamatujete, jak během pandemie naletěl do světa seriál Hra na oliheň (Squid Game), ze kterého byli všichni úplně hotoví. Není se také čemu divit, po dlouhé době Netflix totiž uvedl něco, co mělo uvěřitelné herecké výkony a nebrečelo se tam nad rozlitým mlékem, ale nad skutečnou ztrátou lidských životů.
Nehledě tedy také na to, že na telefonní číslo, co se v seriálu objevilo, začali lidé telefonovat, že za ony vyhrané peníze se nechají klidně zastřelit po prohře v kuličkách. Netflix se tak naštěstí rozhodl tento model převést do reality. Sice trošku pochybuji, že to bude stylem seriálu, kde se z hromady zadluženců udělá hromada mrtvol, ale i tak by to mohlo být zajímavé. Cílem je momentálně sehnat 456 skutečných hráčů, kteří budou soutěžit o částku 4,56 milionu dolarů (cca 105 milionů korun před zdaněním, takže reálně kolem 75 milionů korun).

Pokud vás tato informace zaujala, přihlaste se do soutěže také, casting je totiž otevřený. Slovy viceprezidenta Netflixu Brandona Riega, „Hra na oliheň vzala svět útokem a strhujícím příběhem s ikonickými snímky režiséra Hwanga. Jsme vděční za jeho podporu, když v této masivní soutěži a sociálním experimentu měníme fiktivní svět ve skutečnost. Fanoušky dramatického seriálu čeká fascinující nepředvídatelná cesta, kdy našich 456 soutěžících ze skutečného světa (odkud jinak asi) proplouvá největší soutěžní sérií všech dob, plnou napětí a zvratů s největší finanční odměnou na konci.“

Upřímně mě slova o sociálním experimentu tak trošku uklidnila, protože by to soutěži mohlo dodat skutečný náboj. Na druhou stranu, jestli se to pojme jako MasterChef, můžeme se těšit na spoustu výkydů mimo kameru, u kterých si pak jednou budeme moci říkat bože, proč. Seriál bude mít deset dílů a vzniká v koprodukci mezi studiem Lambert (The Circle) a The Garden (24 Hours in A&E). Natáčet se bude ve Velké Británii.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn