OPUS Echo of Starsong – uvědomění si sebe sama

Humble Bundle nabízí balíček Control the Narrative

4. 10. 2023
 

Určitě byste neměli minout speciální balíček s názvem Control the Narrative, který pro vás připravil Humble Bundle. Tento svazek obsahuje osm projektů s propracovanými příběhy, u nichž vaše rozhodnutí ovlivňují celkový průběh hry. Pokud patříte mezi fanoušky tohoto žánru, jedná se o skvělou příležitost ke zpestření víkendových dní. Navíc je tento bundle k dispozici za velmi příznivou cenu a pořídit si ho lze až do 12. 10. 2023.

Balíček Control the Narrative nabízí tři různé cenové kategorie, přičemž nejnižší sazba začíná na 4,66 € (115 Kč). Za tuto cenu získáte projekty Tales from the Borderlands, Before Your Eyes a Impostor Factory. Prostřední varianta za 9,33 € (229 Kč) přihodí k těmto hříčkám Beyond a Steel Sky, Beyond: Two Souls a Twin Mirror (poslední dvě zmíněné pařby za to opravdu stojí). Finální částka tj. 16,80 € (412 Kč), k uvedeným hrám přidá navíc OPUS: Echo of Starsong – Full Bloom Edition a New Tales from the Borderlands.

1. úroveň 4,66 €     

Tales from the Borderlands je epizodická interaktivní sci-fi videohra založená na stejnojmenné sérii. Titul byl vyvinut společností Telltale Games ve spolupráci s vývojáři série, společností Gearbox Software, a jejím vydavatelem 2K. V gamese se ujmete role dvou dobrodruhů, kteří procházejí nehostinným světem Pandory mezi událostmi Borderlands 2 a Borderlands 3. Projekt je plný charakteristického humoru série s tím, že máte možnost ovlivňovat průběh premisy svými volbami.

Before Your Eyes je videohra, kterou ovládáte pomocí webové kamery. Hrajete za postavu, co prochází svým životem, přičemž její zážitky se před vámi promítají coby vzpomínky. Nejzajímavější na tomto projektu je ovšem jeho mechanika. Používá totiž speciální technologii sledování očí, díky níž můžete interagovat s příběhem pomocí pohybu svých kukadel. Projekt se zaměřuje na velmi silná témata, jako je rodina, láska a ztráta (recenzi naleznete zde).

Impostor Factory je adventurní hříčka s prvky detektivního příběhu. Vžijete se do role detektiva, který se ocitá v tajemném továrním komplexu. Hlavním cílem je odhalit identitu podvodníka, jenž se skrývá mezi jeho zaměstnanci. Během dobrodružství prozkoumáváte různé lokace, sbíráte důkazy, řešíte hádanky a logické úkoly. Děj je plný nečekaných zvratů a temných tajemství, která postupně odhalujete.

2. úroveň 9,33 €    

Beyond a Steel Sky je kyberpunková sci-fi adventura, která se odehrává v postapokalyptickém světě. Ujmete se role Roberta Fostera, ten se vrací do města Union City, aby zachránil chlapce jménem Milo. Hra nabízí otevřený svět, v němž můžete volně prozkoumávat jednotlivé lokace a řešit hádanky. Důležitou součástí je interakce s odlišnými postavami, které mají své vlastní osobnosti a reagují na vaše činy. Beyond a Steel Sky je plná sci-fi prvků a nabízí poutavý příběh s nečekanými zvraty.

Beyond: Two Souls je interaktivní filmová podívaná, v níž ovládáte protagonistku jménem Jodie Holmes. Titul se zaměřuje na příběh Jodie a jejího nadpřirozeného společníka Aidena, kteří jsou propojeni telepatickou silou. Jejich společnou cestu máte možnost ovlivňovat tím, jak se rozhodujete v různých situacích a jak interagujete s okolním prostředím. Gamesa nabízí hutnou atmosféru a poutavý děj, který se odehrává v různých časových obdobích v životě Jodie. Beyond: Two Souls je známá svým filmovým zpracováním a hereckými výkony Ellen Page (nynější Elliot Page) a Willema Dafoea. Osobně považuji tuto hříčku vedle Heavy Rain za jednu z nejlepších her všech dob.

Twin Mirror je projekt od vývojářů Dontnod Entertainment (Life Is Strange, Gerda: A Flame in Winter, Vampyr). Hra se odehrává ve fiktivním městě Basswood v Západní Virginii a ujímáte se role novináře Sama Higgse, který se po dvou letech vrací do města, aby vyšetřil smrt svého nejlepšího přítele Nicka. Titul je založen na vašich rozhodnutích a nabízí tak více konců.

3. úroveň 16,80 €   

OPUS: Echo of Starsong je skvělou adventurou kombinující to nejlepší z několika žánrů. Dohromady tak vytváří zcela unikátní koncept dojemného a nezapomenutelného příběhu plného zvratů a emocí, působivé vizuální stránky, propracovaných postav chytře vmísených do děje a příjemného sound designu. Kdybyste se chtěli o hříčce dozvědět více, zde naleznete naši recenzi.

New Tales from the Borderlands je dobrodružná videohra, kterou vyvinula společnost Gearbox Studio Québec. Jedná se o spin-off stejnojmenné série a nástupce hry Tales from the Borderlands. V této gamese se ujmete role trojice prapodivných postav, které se snaží ukrást tajemný krystal z dobře střeženého trezoru (recenzi naleznete zde).

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.