Zaklínač - zelená příšera

Jak by mohl vypadat remake prvního Zaklínače?

7. 11. 2022
Zdroj náhledu: CD Projekt Red

26. října 2022 to bylo přesně patnáct let od doby, co vznikla vůbec první videohra na motivy fantasy cyklu polského spisovatele Andrzeje Sapkowského, Zaklínač. Studio CD Projekt Red v tu dobu ještě ani nemohlo tušit, že tím položí základy jedné z nejpopulárnějších sérií vůbec. První Zaklínač má pro mnohé z nás citovou hodnotu, ať už to byla naš první videohra, nebo jsme díky ní zahořeli láskou k neohroženému bělovlasému hrdinovi. Studio CD Projekt Red se fanoušky na patnácté narozeniny rozhodlo překvapit ohlášením remaku prvního dílu, který budou pohánět nejnovější technologie, jako je například Unreal Engine 5.

Přestože nám nebylo prozrazeno mnoho, tato informace komunitou zarezonovala tak silně, že se někteří pokouší vytvořit první koncepty toho, jak by Zaklínač z roku 2007 mohl vypadat na dnešní poměry, a dát tak netrpělivým fanouškům trochu lepší představu, co do budoucna očekávat. Kanál na YouTube pod názvem TeaserPlay nedávno ukázal video, jak by mohl vypadat remake Zaklínače vytvořený pomocí Unreal Enginu 5. Přestože se nejedná o oficiální ukázky z vývoje, ale skutečně jde o práci herních nadšenců, můžeme krásně vidět jak moderní nástroje dokážou vytvořit až fotorealistický svět. Video se samozřejmě zaměřuje pouze na grafickou podobu a ukazuje přitažlivou hru světel a stínů včetně pochůzky po městě a zabíjení příšer v lese. Finální remake může být ve výsledku zcela jiný, ale než nám vývojáři odtajní první ukázky, můžeme si zkrátit dlouhé čekání a lépe si představit krásu tolik známého titulu v nové, vylepšené podobě právě skrze tyto projekty.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.