Worlds 2022

Světový šampionát League of Legends překonal divácký rekord

7. 11. 2022
Zdroj náhledu: Riot Games

Na finále světového šampionátu Worlds 2022 se v jednu chvíli dívalo více než 5 milionů diváků. Letošní mistrovství světa tak překonalo loňský rekord. Finále mezi týmy T1 a DRX bylo velice napínavé a dosáhlo proto nového diváckého rekordu.

League of Legends má za sebou bohatou historii. Od prvního šampionátu, kde se utkala Evropa se Severní Amerikou, uběhlo již 11 let. Od té doby se počet diváků mnohonásobně zvýšil. Největším hitem letos byli dva hráči, a to Faker a Deft. Jejich cesty byly velice zajímavé a finále šampionátu ukončilo zajímavý příběh hráčů. I přes sledovanost 5,1 milionu diváků se stále nejedná o světový rekord. Ten zatím drží světová série Free Fire z roku 2021 v Dotě 2, na niž se najednou dívalo 5,4 milionu diváků.

Anežka Ebrová

Anežka je hráčka již od dětských let. Její vášeň propukla již na základní škole díky školním počítačům, kde ztrácela pojem o časoprostoru. Mezi její první herní lásky patří série Half-Life. No a jak se říká, stará láska nerezaví. Hry od Valve prostě zbožňuje stejně jako střílečky a skákačky. Mezi její další koníčky patří hlavně sport, cestování, knihy a deskovky. Avšak její láskou zůstávají vždy hry, stejně jako pivo - tanková Plzeň 12° středně vychlazená.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.