Zaklínač 1

Jak moc otevřený svět změní hru Zaklínač 1?

19. 1. 2023
Zdroj náhledu: IGDB.com

Nedávno jsme vás informovali o tom, jak by mohla vypadat Triss Ranuncul v remaku i samotný remake. Jedna z informací, o které ale víme už nyní, je, že úprava této hry přivede Geralta do otevřeného světa. Jak moc ji to může změnit? Jednoduchá odpověď samozřejmě zní, až moc. Původně uzavřený svět, na jehož mechanismu celý Zaklínač 1 stál, byl velice funkční. Sice odhalil několik chyb, především v plnění vedlejších úkolů a komunikace s NPC, nicméně i přes tyto nešvary hra byla kvalitní a v závěru přinesla ucelený zážitek.

Formát kompletně otevřeného světa jako u Zaklínače 3: Divokého honu by ji ale rázem změnil. Nejde jen o plnění vedlejších misí a hraní bez toho, aby mi někdo řekl: „Do města nende vejít, bo je ta, jak se to, kravanténa,“ ale i o celkový dojem, jak by mohl celý titul v závěru vypadat. Největší problém může být ve velikosti hry. Zaklínač 1 je sice na svou dobu stále převratný, ale dnes v konkurenci velikost, ještě s otevřeným světem, nemůže absolutně obstát.

Na stranu druhou, formát otevřeného světa změní absolutně celou mechaniku hry. Poskytne hráčům více volnosti, pohybu i prostoru na mapě. Navíc s vylepšenou grafikou a bojovými mechanikami by mohl Zaklínač 1 oslavit takovou svou menší renesanci. Stejně tak by mohl usnadnit levelování či získávání lepších schopností před soubojem s velmi otravným Azarem Javedem nebo na konci s Divokým honem. Povětšinou však právě tímto otevřením trpí hraní hlavní kampaně a přiznejme si, že v Zaklínači 3 jsme častěji hráli Gwent, než hledali chudáka Ciri.

Vše ale bude záležet na tvůrcích a úpravě celého remaku. Když se otevře svět, určitě se tím změní vstupování do různých lokací. Můžeme třeba narazit na rozdílné úrovně v lokacích, jako to má udělané například Assassin’s Creed Origins nebo Odyssey. Stejně tak je možné, že se přidají nějaké menší vedlejší úkoly, které budou otevřenější svět podporovat. Počkejme si proto ještě chvíli, než vyjdou nějaké bližší informace. Může to totiž být stejně velký sukces jako kiks. Potenciál vdechnout moderní život klasice je vždycky ošemetné. Kdo by se ale nechtěl vydat v novém kabátu na výpravu s Geraltem z Rivie, zejména když je remake už dávno ve vývoji?

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.