Dokonalost sama - karetní hra

Jaké výzvy si na nás připravili autoři Výbušných koťátek?

28. 12. 2023
 

Je již tradicí, že úspěšné karetní a deskové hry vzniklé ve studiu Exploding Kittens do češtiny lokalizuje Blackfire. Nejinak je tomu i v případě čerstvě oznámené bláznivé párty hry Dokonalost sama, ve které se utkáte se svými přáteli v sérii výzev.

Karetní hru Dokonalost sama (v originále Without Fail) vytvořilo trio autorů Elan Lee, Ian Clayman a Carol Mertz, kteří stojí i za hrami  Výbušná koťátka, Souboj vombatů, nebo Bláznivé lívance. Jde o jednu z těch her, kterou teoreticky můžete hrát již ve dvou hráčích, čím víc se vás však na párty sejde, o to více zábavy budete při hraní mít. Zvládnout by ji měly již děti od deseti let a teoreticky vám na jednu herní partii bude stačit pouhých 20 minut. Prakticky vypadá hra natolik návykově, že vás zřejmě lehce zabaví na celý večer. 

V krabici s hrou Dokonalost sama naleznete spoustu zajímavých předmětů a 150 různých výzev. Vaší výbavou budou kelímky, pingpongový míček, kostky, přesýpací hodiny, škraboška. Na každé kartě je výzva, přičemž před pokusem o její splnění víte jen, jaké předměty na ni budou potřeba, nikoliv co vás přesně čeká. Hráč na tahu se o splnění musí pokusit, někdo se však stane jeho dočasným parťákem. Ostatní hráči se totiž začnou předhánět v tom, kdo je ochoten výzvu splnit co možná nejtěžší, tedy nabídne to nejnižší číslo. Ten nejodvážnější hráč a hráč na tahu pak kartu výzvy otočí a zjistí, že například musí jeden z nich hodit o stůl míčkem a druhý musí pomocí malíčků vyskládat na kelímek věž z kostek předtím, než míček dopadne na stůl tolikrát, kolikrát si odvážný hráč před přijetím výzvy zvolil.  

Strany s přípravou jednotlivých výzev jsou si často podobné, a vy si tak ani při opakovaném hraní nebudete nikdy jisti tím, co přesně vás čeká. 

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.