Milostný dopis - náhled

Milostný dopis se vydá do světa Výbušných koťátek

27. 12. 2023
Zdroj náhledu: Blackfire

Milostný dopis je naprosto legendární karetní hra, ve které Seiji Kanai dokázal na velice minimalistickém prostoru založit nový žánr mikroher. Karet v pytlíku nebo krabičce totiž najdete pouhých 18, ale způsob, jakým jsou využívány, je vpravdě geniální. Není tedy divu, že bylo vydaných mnoho verzí Milostného dopisu, ať již z prostředí Batmana, Star Wars, seriálu Archer, Marvelu, série Adventure Time, Hobbita, Munchkina, nebo mýtu Cthulhu. Nebo verze, kde princeznu chce oslnit jiná dívka. Některé z nich upravily pouze vizuální stránku hry, jiné i některá pravidla. Předělávka do prostředí superhrdinské stáje Marvel například do hry přidala mód, kdy se jeden z hráčů ujme role Thanose a ostatní proti němu bojují. No a nyní si Milostný dopis vzalo na paškál studio Exploding Kittens neboli autoři bláznivých her Výbušná koťátka, Souboj vombatů nebo Kreveťák.

Hry Mocichtiví mazlíci se dočkáme česky díky vydavatelství Blackfire někdy v průběhu příštího roku. Kromě stylizovaných ilustrací, které nalákají milovníky Výbušných koťátek, by ve hře měly být i některé zcela nové karty s novými efekty. Mocichtiví mazlíci tak budou mít co nabídnout i hráčům, kteří již některou z mnoha verzí Milostného dopisu vlastní. Díky nim bude možné Milostný dopis hrát až v pěti hráčích, zatímco jeho původní verze byla pouze pro čtyři. Jedna herní partie však stále zabere pouhých 15 minut, ačkoliv z vlastní zkušenosti vím, že se málokdy u jedné partie zůstane. Milostný dopis je totiž velice návykový. A v této verzi tomu určitě nebude jinak.

Zdroj: Blackfire

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.