Kapitán Flip - desková hra

Kapitán Flip vám umožní sestavit vlastní posádku pirátské lodi

28. 12. 2023
 

Kdo se by nechtěl vydat vstříc neznámým dálavám. Jen vy, pohupující se loď, azurová voda a blankytná obloha. A také spousta rumu, kurděje, měsíce nemytá posádka a sem tam někdo, kdo se vám tu loď snaží potopit. Avšak to vše je nedílnou součástí toho ohromně lákavého pirátského dobrodružství. Není proto divu, že vychází mnoho rodinných deskových a karetních her s pirátskou tematikou. Od těch nejjednodušších, které jsou často jen reskinem pexesa s malými úpravami pravidel (Pexino Piráti nebo Memoarrr!) přes trochu obtížnější (Pirátský poklad) až po takové, které si užijete i s bandou zarytých deskoherních fanoušků (Libertalia: Piráti vzduchomoří). Piráti zkrátka táhnou a Kapitán Flip, jehož českou lokalizaci oznámilo vydavatelství Blackfire, má již jen díky svému tématu a vzhledu slušně nakročeno k solidním prodejním číslům. 

Kapitán Flip toho však slibuje ještě víc než jen pirátské téma. Vytvořila jej totiž dvojice autorů Remo Conzadori a Paolo Mori. První zmiňovaný u nás příliš známý není, jeho hry se totiž zatím české lokalizace nedočkaly. Například loňský Rise je však velice dobře hodnocenou hrou, která nadchla fanoušky pohybu na nejrůznějších stupnicích, podobně jako najdete ve hře Neznámá planeta. Paolo Mori je pak jménem výrazně známějším, mezi jeho nejúspěšnější hry patří nejen již zmiňovaná Libertalia, ale také Společenství dobrodruhů, Via Magica nebo Neobvyklí podezřelí. Za vizuální stránkou Kapitána Flipa stojí Jonathan Aucomte, který ilustroval také hry Myší domeček, Když sním nebo Zlatá řeka. Hru Kapitán Flip původně vydalo mladé francouzské studio PlayPunk a je určena pro 2–5 hráčů od 8 let, kteří na jednu herní partii budou potřebovat přibližně 20 minut. 

Ve vašem tahu si z pytlíku náhodně vytáhnete jeden dílek a rozhodnete se, zda se vám líbí, nebo jej chcete otočit na druhou stranu. Zpět už to nepůjde a chtě nechtě musíte dílek umístit na svoji loď. Každá z devíti postav, která se na dílcích může objevit, má unikátní bodování, zohledňující již dříve umístěné dílky i ty, které si teprve budete brát. 

Díky velice jednoduchým pravidlům, rychlé hratelnosti a nutnosti taktizování hra slibuje velice přístupnou a znovuhratelnou rodinnou zábavu. Pokud byste si nebyli jisti, zda je Kapitán Flip hrou pro vás, můžete si ho již nyní vyzkoušet online díky platformě Board Game Arena.

Zdroj: Blackfirre

Zdroj: Play Punk

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.