Špatný den

Když mají Tučňák a Riddler Špatný den, to uvidíte ve stejnojmenném komiksu

8. 9. 2023
Zdroj náhledu: Crew

Gotham City rovná se Batman vs. Joker. Tento slavný maskovaný hrdina má ale hromadu nepřátel a mezi nimi jsou samozřejmě i Tučňák (Penguin) a Hádankář (Riddler). Ti se nyní objevují v jednom vydání v komiksu Batman – Špatný den. Nebudeme se tak soustředit na oblíbeného hrdinu, ale na tyto dva jeho soupeře. Slovy šéfredaktora nakladatelství Crew Jiřího Pavlovského: „Žádný hrdina nemá tak silnou a charismatickou hordu protivníků. Jsou fascinující jak vizuálně, tak především psychologicky. Každý z nich symbolizuje nějakou poruchu – od rozštěpení osobnosti přes všechny možné posedlosti: fobiemi, mamonem, pohádkovými postavičkami, nebo prostě jen ryzí anarchii. Ale nejsou to jen antagonisté, mají své sny, cíle a někdy i lásky. Dají se s nimi tvořit velké příběhy – což dokazuje i tato kniha.“

Zdroj: Crew

Komiks Batman – Špatný den vychází k oslavě Batmanova výročí, konkrétně k jeho neuvěřitelným 84. narozeninám. U nás jsme už recenzovali několik příběhů s Batmanem, například: Batman: Arkham – Pochmurný dům v pochmurném světě, Batman: Prokletí Bílého rytíře nebo Batman, který se směje. Nyní ale znovu připomenu, je zde příběh o jeho padouších, o zlomeném Tučňákovi, který je osamělý a přišel o všechno, a Hádankáři, který vraždou začal další souboj se svým hrdinským sokem.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.