Phasmophobia – náhled

Konzolové vydání hry Phasmophobia opět odloženo

20. 10. 2023
Zdroj náhledu: Kinetic Games

Je podzim roku 2020 a vývojáři z nezávislého britského studia Kinetic Games spouští předběžný přístup své novinky, v níž se skupinka hráčů vžije do rolí lovců duchů. Phasmophobia hned po uvedení na trh zažila prudký vzestup pozornosti i popularity zejména díky streamerům na platformě Twitch a pouhé tři týdny od vydání se stala nejprodávanější hrou na Steamu. Během The Game Awards 2020 si dokonce odnesla ocenění Nejlepšího debutu.

Po uplynutí tří let titul prošel značnými změnami, byl do něj přidán další obsah i režimy, ale ne a ne se vymanit z pout early accessu. Vývojáři však už nějakou dobu usilovně pracují na konzolové verzi hry, která by jistě rozšířila už tak širokou hráčskou základnu. Když už se zdálo, že se práce chýlí ke konci, přišel odklad na říjen roku 2023 kvůli požáru v budově studia. Nyní se Kinetic Games opět obrací na své fanoušky s omluvou, že verze hry pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S budou odloženy podruhé, tentokrát bez konkrétního termínu.

Důvodem zpoždění jsou potíže zaměstnanců s přizpůsobením se práci na dálku po tom, co kanceláře vyhořely. Tým rovněž musel přednostně vyřešit přípravy na spuštění systému PlayStation VR2. Hráči ovšem nemusí mít obavy o nadcházející halloweenskou událost startující od 26. října. Fanoušci se kromě tematické výzdoby dočkají také vaření lektvarů v čarodějném kotlíku dle receptů, které budou muset nejprve nalézt roztroušené po kempu Maple Lodge i několika dalších lokacích.

Zdroj: Steam

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.