Battlefield 2042 - Cover

Kouřové granáty v Battlefield 2042 tak trochu nefungují

30. 11. 2021
Zdroj náhledu: DICE

Je tomu už týden, co Battlefield 2042 spatřil světlo světa a naše peněženky, ale zatím to je jedno z dalších obrovských zklamání. Hodně hráčů bylo nespokojených s výsledkem práce vývojářů, kteří už asi posledních pár let jenom doslova dojí peněženky zarytých srdcařů série. Ve hře se našlo mnoho exploitů a bugů, ale tento exploit doslova ruší klasickou, jednoduchou a přenosnou ochranu, kterou najdete v jakékoliv FPS hře – kouřové granáty.

Včera nahrál uživatel Redditu Jagsfootball51 na oficiální stránku Battlefieldu 2042 exploit, který jednoduše úplně ruší efekt kouřového granátu. Hráč se tak schoval na rohu střechy a hezky si nasbíral spoustu killů na nepřátelích, jako na xp-farm serverech, se kterými má Battlefield 2042 taky náhodou problém. Nepřátelé se marně snažili ochránit sebe a již padlé spoluhráče zahalením se do kouře, ale marně. Schovanému hráči stačilo pouze otevřít herní menu, přejít do sekce ,,kolekce”, pak přejít zpátky, zavřít herní menu a mohl zase krásně vidět a pokračovat v jatkách. Nepřátelé pak vypadají, jako by byli boti, a koukají se přímo do kamery hráče, který je nelítostně kosí, ale přitom vlastně vidí jen kouř, který na videu prakticky neexistuje.

Samotný příspěvek na Redditu za 24 hodin získal 8500 upvotů a svým způsobem je to na rozdíl od jiných exploitů ten nejjednodušší na provedení. Naštěstí si hráč tento exploit nenechal jen pro sebe a s takto velkým ohlasem ho snad vývojáři opraví, protože nikdo nechce, aby ve hře byl zakomponovaný nebanovatelný wallhack.


Článek pro Gaming Professors napsal Daniel Červinka.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.