Harry Potter Wizard Unite

Kouzelník hráče nezaujal. Harry Potter: Wizards Unite končí

4. 11. 2021
Zdroj náhledu: Niantic

Konec mobilní hry Harry Potter: Wizards Unite se blíží. Hra z dílny studia Niantic, které vytvořilo úspěšnou hru Pokémon GO, spatřila světlo světa v roce 2019. Za tu dobu si nicméně nezískala dostatek hráčů, a tak po dvou letech dojde k vypnutí serverů.

Harry Potter: Wizards Unite stavěl na principu rozšířené reality. Celý kouzelnický svět se tak objevoval na obrazovce mobilu, zatímco kamera snímala okolní prostor. Na stejném principu pracuje i již zmíněný titul Pokémon GO, bohužel svět kouzel v čele se slavným Harrym Potterem nenavázal na úspěch pokémonů. Dle dat společnosti Sensor Tower bylo v letošním roce zaznamenáno 739 tisíc stažení, což je o 57 % stažení méně než v předchozím roce. Za dva roky provozu měla hra vygenerovat zisk přibližně 870 milionů korun, což je daleko za očekáváním. Pro srovnání, Pokémon GO vydělalo vývojářům za jeden rok až 24 miliard korun.

Hru si zatím stále můžete zahrát, v obchodě Google Play a App Store bude dostupná do 6. 12. 2021. Servery budou vypnuty 31. 1. 2022 a po tomto datu již nebude možné hru hrát.


Článek pro Gaming Professors napsala Adéla Barešová.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.