yakuza like dragon

Like a Dragon: Sega škádlí fanoušky

3. 3. 2023
 

Like a Dragon je japonská videoherní série, kterou vlastní a vydává společnost Sega. Právě tento japonský gigant včera na svém účtu na Twitteru zveřejnil příspěvek, který mezi fanoušky série Like a Dragon, dříve známé pod názvem Yakuza, vyvolal vášnivou debatu.

Sega poněkud škádlí

Společnost Sega včera na svém profilu zveřejnila příspěvek, ve kterém informovala, že březen bude věnován jejich přátelům ze studia Ryu Ga Gotoku, autorům celé série Like a Dragon. Ve zprávě se dále píše: „zůstaňte naladěni na spoustu zábavného obsahu, dárků a mnoha dalších překvapení!“ Právě tato věta vyvolala mezi fanoušky vášnivou debatu o tom, co by mohla znamenat. Proto se v dnešním článku podíváme na nejzajímavější a nejpravděpodobnější komentáře, jež by se mohly opravdu uskutečnit.

Další remake spin-offu

Jeden uživatel Twitteru naznačil, že by si opravdu přál vidět nový remake staršího spin-offu s názvem Ryu Ga Gotoku Kenzan! Ten stejně jako nedávno vydaný titul Like a Dragon: Ishin! na západě nikdy nevyšel a v roce 2008 byl vydán pouze pro Japonsko na PlayStation 3. Zajímavostí je, že tento spin-off je prvním samostatným výtvorem celé série. Příběh se odehrává v historickém Kjótu (Japonsko) v období Edo v roce 1605 a sleduje části života Miyamota Musashiho.

Producent série Yakuza, Daisuke Sato, již dříve naznačil možnost remaku, ale od myšlenky na západní vydání v roce 2019 ustoupil, protože pochyboval, že západní země vědí o samurajské historii dost na to, aby si Kenzan! užili stejně jako v případě Ryu Ga Gotoku Ishin! Nicméně po pozitivním přijetí tohoto titulu ze strany hráčů a novinářů je tu naděje, že bychom se mohli dočkat oznámení remaku Kenzanu letos v březnu.

Více informací o novém díle

Fanoušci netrpělivě očekávají nové informace o chystaném přímém pokračování Like a Dragon 8. Doposud je známo pouze to, že tvář celé franšízy Kiryu a nováček Ichiban z Yakuza: Like a Dragon se vrátí. Nicméně i když se Kiryu na scénu vrátí, půjde o vedlejší postavu, protože jeho příběh coby protagonisty byl uzavřen ve hře Yakuza 6: The Song of Life. Rovněž je známo, že se podíváme na místa, jako je přístavní čtvrť Isezaki Ijincho, oblast červených luceren Kamurocho, Sotenbori a zcela nová lokace.

To jsou všechny informace, které zatím o Like a Dragon 8 máme, což rozhodně nestačí. Proto někteří fanoušci doufají, že jedním z překvapení by mohlo být představení nového traileru, více informací o ději, ukázka postav, které se případně vrátí, apod. Některým by nevadilo ani ohlášení nové epizody Judgment. Případně by se mohly objevit zprávy o spin-offu s názvem Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.