Megadeth – logiáš

Megadeth spojuje síly s Wargaming

16. 8. 2023
Zdroj náhledu: Megadeth

Americká thrashmetalová skupina Megadeth se opět spojila se světem videoher. Tentokrát se podle videa zveřejněného společností Wargaming chystá spolupracovat na speciální herní akci nazvané Metal Fest. Tato událost se uskuteční v několika titulech společnosti, včetně World of Tanks a World of Warships. Metal Fest nabídne nové tanky a válečnou loď inspirovanou třemi alby kapely. Na akci se objeví také maskot skupiny, Vic Rattlehead. Metal Fest začíná 28. srpna pro World of Warships a 29. srpna pro World of Tanks a potrvá do října v samostatných termínech pro každou hru.

Tato spolupráce není prvním výletem skupiny do oblasti videoher. Megadeth již pracovala s řadou videoherních společností, včetně Activision, Harmonix, Konami, Capcom a Ubisoft. Jejich hudba zazněla například ve hrách Guitar Hero: Warriors of Rock, Rocksmith 2014, Rock Band 4, Brütal Legend, Tony Hawk’s Pro Skater 4 či NeverDead. Nejznámější však bude jejich kolaborace s 3D Realms, kde jejich ladné metalové melodie zazněly u Duka Nukema.

Megadeth patří mezi nejvýznamnější thrashmetalové skupiny na světě. Založena byla v roce 1983 v Los Angeles frontmanem a kytaristou Davem Mustainem po jeho odchodu z kapely Metallica. V průběhu své kariéry vydala skupina hned několik kultovních alb, jako jsou například Peace Sells… but Who’s Buying?, So Far, So Good… So What!, Rust in Peace nebo Countdown to Extinction. Jejich hudba je charakteristická rychlým tempem, agresivními kytarovými riffy a temnými texty. Spolupráce s videoherními společnostmi je pro Megadeth dalším způsobem, jak oslovit nové fanoušky a rozšířit svou fanouškovskou základnu. Videohry totiž patří mezi oblíbené zábavy mnoha lidí po celém světě a jejich hudba tak může být slyšena širokým publikem.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.