Meifumado - Cover

Meifumado na Kickstarteru – RPG v postapokalyptickém Japonsku

9. 3. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Běloruské vývojářské studio OldBit před pár dny spustilo kickstarterovou kampaň pro svůj prvopočin Meifumado. Půjde o akční RPG zasazené do postapokalyptického prostředí inspirovaného japonskou kulturou a na zažitých prvcích žánru si bude zakládat. Vývojáři tvrdí, že každé vaše rozhodnutí bude mít patřičný vliv na chod světa. Strana, za kterou bojujete, postavy, jimž pomáháte, role, pod nimiž vystupujete. No prostě všechno…

Bojový systém nabídne údajně hned několik zbraní, z nichž každá kompletně změní vaše bojové schopnosti a pohyby. Rychlost, odolnost, nebo síla? Jednoduše obvyklé prvky, které v RPG vídáme.

Meifumado nehodlá zanedbávat své povinnosti v žádném směru, a tak se nezřeklo ani craftingu. Ten se bude točit především kolem výroby vlastních zbraní, jídla a drog – obdoby lektvarů (musím uznat, že je to velmi originální a trefné zpestření zaběhlých prvků).

Nejzajímavějším prvkem je však bezesporu prostředí. Trosky moderního světa inspirovaného Japonskem, v jehož ulicích se prohání hrdina samurajského vzezření, to je nanejvýš podezřelá záležitost, avšak o nic méně zajímavá. Po úspěšném absolvování prologu bude mít hráč cestu hrdiny plně ve své režii a v několika lokacích na něj budou čekat vedlejší úkoly nebo skrytá místa a předměty.

Zdroj: OldBit

Vývojáři sice nepíší o žádných revolučních prvcích žánru, ale zato jejich hra nabídne zajímavé interaktivní prostředí s důrazem na plynulý a pohlcující soubojový systém. Pokud vás prozatímní kouzlo Meifumada dostalo, do 31. března jej můžete podpořit.

Daniel Konečný

K hrám poprvé přičichnul u kazetových konzolí, jejichž éra se toho času brala pomalu ke konci. Po druhé okusil kouzlo digitálních světů u hry Age of Empires II, kterou našel na počítači svých prarodičů. Krátce na to to byl Minecraft, pak moba hry a postupně to s ním šlo víc a víc z kopce. Dnes se věnuje nezávislým titulům, obzvláště pak těm, které se netají svými pixely.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.