Meifumado na Kickstarteru – RPG v postapokalyptickém Japonsku

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com
Běloruské vývojářské studio OldBit před pár dny spustilo kickstarterovou kampaň pro svůj prvopočin Meifumado. Půjde o akční RPG zasazené do postapokalyptického prostředí inspirovaného japonskou kulturou a na zažitých prvcích žánru si bude zakládat. Vývojáři tvrdí, že každé vaše rozhodnutí bude mít patřičný vliv na chod světa. Strana, za kterou bojujete, postavy, jimž pomáháte, role, pod nimiž vystupujete. No prostě všechno…
Bojový systém nabídne údajně hned několik zbraní, z nichž každá kompletně změní vaše bojové schopnosti a pohyby. Rychlost, odolnost, nebo síla? Jednoduše obvyklé prvky, které v RPG vídáme.
Meifumado nehodlá zanedbávat své povinnosti v žádném směru, a tak se nezřeklo ani craftingu. Ten se bude točit především kolem výroby vlastních zbraní, jídla a drog – obdoby lektvarů (musím uznat, že je to velmi originální a trefné zpestření zaběhlých prvků).
Nejzajímavějším prvkem je však bezesporu prostředí. Trosky moderního světa inspirovaného Japonskem, v jehož ulicích se prohání hrdina samurajského vzezření, to je nanejvýš podezřelá záležitost, avšak o nic méně zajímavá. Po úspěšném absolvování prologu bude mít hráč cestu hrdiny plně ve své režii a v několika lokacích na něj budou čekat vedlejší úkoly nebo skrytá místa a předměty.
Vývojáři sice nepíší o žádných revolučních prvcích žánru, ale zato jejich hra nabídne zajímavé interaktivní prostředí s důrazem na plynulý a pohlcující soubojový systém. Pokud vás prozatímní kouzlo Meifumada dostalo, do 31. března jej můžete podpořit zde.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn