Mighty Boys náhled

Mighty Boys odtajnili ediční plán pro příští rok

15. 11. 2023
Zdroj náhledu: mightyboys.cz

Mighty Boys je mladé komiksové nakladatelství, jejichž vydavatelský kodex mi více než sedne. Vydávají totiž pouze tituly ukončené, vždy v jednom kompletu a jen díla, která kladou velký důraz na příběh. A nevydávají superhrdinské komiksy ani mangu.

Ediční plán pro rok 2024 díky tomu vypadá nadmíru zajímavě. Dočkáme se komiksů sci-fi i hororových, komiksů o tisíci stranách (vydaných ve dvou svazcích a boxu, aby se daly pohodlně číst), ale také komiksů kratších, které však slibují nevšední zážitek.

Edice Mighty Shorts slibuje právě dva kratší komiksy. The Kill Lock bude vyprávět příběh čtyř robotů, kteří jsou po spáchání nejrůznějších zločinů vyhnáni ze svých světů a spojeni tak, že smrt jednoho povede ke smrti celé skupiny. Za scénářem i ilustracemi stojí Livio Ramondelli, a celý příběh si budeme moci přečíst na „pouhých“ 180 stranách.

Sea of Sorrows bude hororový příběh o skupině lovců pokladů, kteří se vydají k vraku ponorky objevit poklad, místo toho však naleznou něco velice hladového. Najednou tím nejdůležitějším není jen být jediný, kdo se z hlubin vynoří s pokladem, stačí se vynořit. Scénář o 150 stranách psal Richard Douek, o ilustrace se postaral Alex Cormack a o lettering Justin Birch. Stejná trojice stála i za taktéž hororovou Cestou kostí.

mightyboys.cz

Luxusně vypadají i komiksy z edice Fabula. Fear Agent nás na svých 1000 stranách zavede doprostřed intergalaktické hry na kočku a myš. Hlavní hrdina, drsňák a opilec v jednom, Heath Hudson, se stane poslední nadějí lidstva v obraně před genocidními mimozemšťany. Autorem scénáře je Rick Remender, a za ilustracemi stojí Tonny Moore (ilustroval i několik prvních sešitů série Živí mrtví) a Jerome Opeña.

Oblivion Song se věnuje příběhu Nathana Colea, který se každý den vydává do apokalyptické krajiny Zapomnění, kde se snaží zachránit bezmála tři sta tisíc již dekádu ztracených obyvatel Filadelfie. Příběh napsal Robert Kirkman (tvůrce sérií Živí mrtví nebo Invincible) a komiks ilustroval Lorenzo de Felici.

Outcast je taktéž dílem Roberta Kirkmana, tentokrát ale ve spolupráci s ilustrátorem Paulem Azacetou. Komiks sleduje Kylea Barnese, muže, který se snaží najít odpovědi na to, proč jsou lidé, na kterých mu záleží, celý jeho život posedáni démony. Bohužel ale jeho pátrání ohrožuje existenci lidstva jako takového. Je možné pekelné síly ještě zastavit? Outcast bude se svými 1048 stranami pořádným komiksovým špalkem.

mightyboys.cz

Think Tank je unikátním počinem ukazujícím příběh geniálního vědce, který vyvíjí pokročilé technologie pro americkou armádu. Na tom by nebylo vůbec nic špatného, kdyby jej, samozřejmě kvůli jeho vlastnímu bezpečí, nedrželi v izolaci podzemní laboratoře. Komiks vytvořil Matt Hawkins, který je kromě komiksového autora také vědcem. A pro české vydání dokonce chystá exkluzivní obsah! Za ilustracemi stojí Rahsan Ekedal.

Posledním chystaným dílem je thriller Samaritán (The Tithe, Eden’s Fall a Samaritan) od stejné autorské dvojice jako Think Tank. V příběhu se dokonce budou vyskytovat některé postavy z Think Tanku i předchozího autorova komiksu, Postalu. Série sleduje Samaritána, vůdce skupiny aktivistů odhalující zločinné praktiky církve. Když ale při jedné z akcí dojde k vraždě, FBI se rozhodne vyšetřit, kdo Samaritán ve skutečnosti je a proč dělá to, co dělá. Stejně jako v případě Think Tanku se i zde můžeme těšit na exkluzivní obsah vytvořený jen pro české vydání.

mightyboys.cz

Tagy:

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.