Inked – úvodka

Mobilní hra Inked – bolest umělcovy ztráty

22. 3. 2021
Zdroj náhledu: inkedgame.com

Mobilní hry mnohdy skrývají velký netušený potenciál. Mezi hráči se všeobecně najde docela dost těch, co hrají hry na svém mobilním zařízení či tabletu pravidelně. Trochu méně pak je těch, kteří kromě free-to-play kousků sáhnou i po těch placených. Právě ty nás často dokážou překvapit v různých ohledech, ať už je to vizuální zpracování, samotný příběh či další jiné atributy. Titul Inked je přesně tím příkladem, který vás nadchne hned v prvotních minutách gameplaye.

Inked – umělec dělá naschvály

V jednoduchosti je síla

Zprvu budete žasnout nad grafickým zpracováním, které se na první pohled může zdát jednoduché, ale právě v tom je ta síla. Celý svět je totiž vytvořen skrze kresby tajemného umělce jen za pomoci kuličkového pera. V jednoduchosti je krása, a tak vaši pozornost nestrhuje žádný nadbytečný rušivý prvek. Díky tomu se můžete plně soustředit na hru samotnou.

Hlavní postava Bezejmenný Hrdina cestuje po papíře společně se svou láskou Aiko. Jejich obavy nejprve zažehne zraněný pták, a tak se vydají zkontrolovat ptačí hnízda, zda je vše v pořádku. Cestu jim ovšem komplikují logické hádanky, bez jejichž vyřešení se nemohou posunout dál. Aiko může létat pomocí svého papírového deštníku, ale Bezejmenný Hrdina musí vždy vyřešit hádanky, aby svou lásku mohl následovat. Malý samuraj nosí u pasu místo katany štětec, díky kterému může manipulovat s některými překážkami. Jakmile Aiko a Bezejmenný Hrdina zjistí, že jejich svět začíná umírat, rozhodnou se tuto pohromu jakýmkoliv způsobem zarazit.

Inked – Bezejmenný Hrdina

Hádanky nepředstavují výzvu

Záhadný umělec zde hraje velmi důležitou roli. Nejen že tento kreslený svět vytvořil on sám, ale zanechal v něm i své tragické vzpomínky na ztrátu milované lásky. Vyjevováním jednotlivých vzpomínek nám vypráví svůj smutný příběh a ve svém srdci stále cítí velkou bolest, a tak je na Bezejmenném Hrdinovi, aby mu ukázal správnou cestu, jak svůj žal překonat a být opět šťastným. Umělec k vám občas promlouvá a zasahuje do děje. Většina hry je ovšem postavena na logických hádankách, jejichž náročnost se sice zvyšuje, čím dál jste postoupili dějem, ale rozhodně se u nich nezaseknete na dlouho. Možná je to škoda, že hádanky nejsou trochu složitější a propracovanější, abyste museli více zapojit logiku. Na druhou stranu se to dá pochopit vzhledem k tomu, že si z tohoto titulu máte odnést životní moudro.

Přestože jde o mobilní hru, v každé z deseti kapitol včetně prologu a epilogu najdete nové prvky a jiné herní mechaniky. Žádná kapitola tak není stejná jako předešlá a staví před vás další výzvy k překonání. Jednou budete používat objekty jako lávky, kostky a koule a jindy zase přírodní síly jako vítr, mrazivé paprsky či oheň. Co mě osobně lehce na tomto titulu vytáčelo, byly vibrace při posouvání objektů. Naštěstí tuto funkci jde vypnout, což vám určitě na začátku hry doporučuji udělat jako první. Nejde opomenout ani příjemnou jemnou hudbu v pozadí, která není moc výrazná, ale skvěle zapadá do celkového konceptu.

Inked je nenáročná mobilní hra na zpestření volné chvíle. Kromě krásné grafiky a příjemné hudby v pozadí vám nabídne také silně emoční příběh, na jehož konci se možná neubráníte malým slzičkám. Je jen škoda, že se nám nedostalo větších výzev v podobě těžších hádanek nebo delší herní doby. Titul dohrajete za 2–3 hodiny, což není sice moc, ale ke sdělení silného poselství to zcela stačí. Ať už se vám v životě stane cokoli zlého, musíte jít zkrátka dál a neutápět se navěky ve své bolesti.

Klady
 • silný příběh s poselstvím
 • vizuální zpracování
 • snadné ovládání
Zápory
 • krátká herní doba
 • hádanky by mohly být složitější
Mobil: Huawei Nova 5T
 • Datum vydání 24.02.2012
 • 0.0

  Doporučujeme

  Nikola Erlebachová

  Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.