DIABLO IMMORTAL - cover

Mobilní verze Diabla vyjde se zpožděním

8. 8. 2021
Zdroj náhledu: Blizzard Entertainment

Jako by toho Blizzard neměl v poslední době málo, přichází další nepříliš šťastná zpráva. Podle posledních informací, které na svém webu zveřejnil vývojářský gigant, to vypadá, že mobilní verze krále všech RPG vyjde s nečekaným zpožděním. Původně bylo dokončení hry Diablo Immortal plánováno ještě na letošní rok. Nicméně na jaře proběhlo alfa testování, kterého se zúčastnily desítky tisíc hráčů. Po zhodnocení výsledků testu studio Blizzard došlo k závěru, že úpravy, které hra ještě vyžaduje, bohužel nejsou schopni jeho vývojáři v letošním roce stihnout. Zatím to tedy vypadá, že bychom se mobilní verze RPG rubačky mohli dočkat někdy v první polovině příštího roku.

Zdroj: Blizzard

Blizzard nechce mrhat časem, který tak získal navíc. Naopak to vypadá, že jej využije opravdu naplno. Zaměřit se chce na zdokonalení herních systémů, vývoj postav či podporu ovládání. Kompletní popis plánovaných úprav je zveřejněn na oficiálních stránkách Blizzardu. Zároveň tam ale najdete i upozornění, že Diablo Immortal je stále ještě ve vývoji a aktuálně plánované úpravy nemusí být konečné. Změny budou do hry implementovány postupně a přitom tak, aby již byly znatelné při plánovaném beta testování. Studio uvádí, že jejich snem je přinést autentický zážitek z Diabla co možná nejvíce hráčům. A to je to, na co při vývoji sází – klasické prvky hry či postavy, které definují Diablo, tak jak ho všichni známe. O tohle se s námi chce podle svých slov Blizzard podělit a přinést nám tak temnou atmosféru světa Sanctuary i do našich mobilních zařízení. Tato MMOARPG („Massively Multiplayer Online Action RPG“) bude exkluzivně vycházet na Android, iPhone a iPad.

Zdroj: Blizzard

V závěru bychom si taky měli připomenout, a určitě to není žádným tajemstvím, že Diablo Immortal není dílem přímo samotného Blizzardu, ale spolupracuje na něm s vývojářským studiem NetEase. Na první pohled hra ale vypadá velmi dobře a Diablo z ní zkrátka jde cítit. Tak uvidíme, jak tahle trošku zvláštní spolupráce nakonec dopadne.


Článek pro Gaming Professors napsala Adéla Vránová.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.