Persona 3 – úvodka

Moderní porty Persony 3 a Persony 4 od studia Atlus

10. 10. 2022
Zdroj náhledu: ATLUS

Japonské studio Atlus konečně oznámilo datum vydání moderních portů starších dílů stále obdivovanější série Persona. Hry Persona 3 Portable a Persona 4 Golden si budeme moci na současném hardwaru zahrát 19. ledna příštího roku.

Oba díly kultovního JRPG, které byly původně určeny pro stařičký PlayStation 2, se na současné platformy vydají ve svých vylepšených verzích. Persona 3 Portable vznikla před 13 lety pro handheldovou konzoli PlayStation Portable. Persona 4 Golden poprvé vyšla o tři roky později, a to na zatím poslední handheld od Sony, PlayStation Vita. Již od roku 2020 je zároveň dostupná na PC skrze Steam, s opětovným vydáním však zavítá i na Microsoft Store a službu Game Pass.

Vůbec poprvé se s oběma hrami setkají majitelé Switche a posledních dvou generací konzolí Xbox a PlayStation.

Na stejné platformy zamíří také rozšířená edice zatím posledního dílu, Persona 5 Royal, která vychází již 21. října, odhaluje studio Atlus.

Vývojáři z Atlusu už před časem v zásadě připustili, že pracují na oficiálním šestém dílu hlavní série, avšak dosud jej ke zklamání mnoha fanoušků oficiálně neoznámili.

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.