Moje první akvárko - desková hra

Moje první akvárko se pokusí navázat na úspěch Děsivé příšerky

5. 6. 2024
Zdroj náhledu: Blackfire

Že zakreslovačky táhnou, již dnes asi nikoho nepřekvapí. Simultánní hratelnost, rychlé tahy, trocha kombinování nejrůznějších efektů a levná produkce, to vše udělalo ze zakreslovacích her komerční megahity. Až donedávna jich většina byla určená pro dospělé hráče nebo alespoň odrostlé děti. Děsivá příšerka však ukázala, že tento žánr má potenciál i v oblasti her pro děti mladší. Slibně vypadá i Takenokolor, které chystá vydavatelství REXhry. A vydavatelství Blackfire nyní oznámilo chystané Moje první akvárko. 

Moje první akvárko vyšlo pod původním názvem Fit the Fishes od arménského studia Red Cat Games. S jejich tvorbou jsme se již v češtině mohli setkat v podobě titulů Boj o Řím, Ponožkožrouti, Ovčí orchestr a ukradená nota, Útěk z blázince nebo Superšpunti: Sušenkám na stopě. Škoda, že se zatím žádné studio nepustilo do lokalizace jejich série únikovek pro děti Detecteam. Tak jako řadu dalších titulů studia Red Cat Games (a jejich předchůdce Lifestyle Boardgames), i Moje první akvárko vytvořila autorská dvojice Alexander Peshkov a Ekaterina Pluzhnikova. Ilustrace obstarala debutující Olga Surina. Moje první akvárko je určeno pro 2–4 hráče od 4 let a na jednu herní partii budete potřebovat 15–30 minut.

Titul bude výrazně jednodušší než předchozí Děsivá příšerka, je také určen mladším hráčům. Ve svém tahu vždy hodíte kostkou, která vám ukáže, co za vodního živočicha nebo předmět do svého akvárka zakreslíte. Na to, aby akvárko vypadalo parádně, nemusíte vy ani potomci umět kreslit, ve hře se totiž nachází nejrůznější předlohy, které jen obtáhnete. Je při tom na vás, zda obkreslíte předlohu podél vnitřní, nebo vnější strany. Vaším cílem bude nejen zaplnit co nejvíce akvárko, ale také splnit nejrůznější úkoly, jako je krmení živočichů nebo stavba příbytků z chaluh. 

Od deskové hry Moje první akvárko nemůžeme čekat kdovíjak strategický zážitek. Vypadá to však, že půjde o příjemnou aktivitu, při které si předškoláci procvičí grafomotoriku a cit pro detail. Na konci partie si navíc akvárko mohou dozdobit. A to vše prý již v průběhu září.

Zdroj: Blackfire

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.