Horizons of Spirit Island - desková hra

Duchové ostrova získají zjednodušenou verzi s názvem Horizons of Spirit Island

4. 6. 2024
Zdroj náhledu: REXhry

Svět deskovky Duchové ostrova, kterou do češtiny společnými silami lokalizovala vydavatelství REXhry a Fox in the Box, se zanedlouho dočká dalšího přírůstku. Nebude jím však rozšíření, ale samostatně hratelný titul s původním názvem Horizons of Spirit Island. 

Duchové ostrova jsou jednou z nejoceňovanějších deskových her všech dob. V žebříčku uživatelů celosvětového serveru Board Game Geek jí patří krásné 11. místo. Jde o kooperativní hru, v níž se ocitnete v neotřelém fantasy světě, jen trochu nepodobném tomu našemu. Stanete se jedním z duchů reprezentujících přírodní síly, kteří budou bránit svůj tropický ostrovní ráj před nájezdem evropských koloniálních mocností. Hra je oceňována nejen za svoje téma, ale také za velký důraz na spolupráci hráčů, obrovské množství duchů s asymetrickými schopnostmi a komplexní pravidla. Ta její autor R. Eric Reuss (For Science!) spolu s vývojářem Christopherem Badellem přepracovali a mírně zjednodušili právě v titulu Horizons of Spirit Island. Ten opět vydalo studio Greater Than Games, původně pro americký řetězec Target. 

Jde o titul určený pro 1–3 hráče od 14 let, kteří budou na jednu herní partii potřebovat 90–120 minut. Na ilustracích pracovalo hned sedmero různých umělců, přičemž nejznámější z nich je Nolan Nasser (Fleet: The Dice Game, MonsDRAWsity, Exoplanets, Groves).

Ačkoliv hra se svým starším bratříčkem sdílí většinu DNA, zjednodušení se dočkalo její chystání před herní partií (mimo jiné díky pevnému hernímu plánu). Nachází se v ní pět nových duchů s jednoduchými vlastnostmi, díky kterým jsou vhodní pro hráče hrající Duchy ostrova poprvé. Tito noví duchové jsou sice plně kompatibilní se všemi prvky z původních Duchů ostrova, pokud by však hráči chtěli hrát s většími rozšířeními, nestačí jim jen Horizons of Spirit Island. I přes úpravu pravidel to není hra určená pro lidi deskovkami nepolíbené, dle uživatelů serveru Board Game Geek je její obtížnost přibližně 3,5 z 5.

Vydavatelství REXhry a Fox in the Box bohužel zatím nejsou schopna říct, kdy Horizons of Spirit Island na naše stoly dorazí. Pro milovníky Duchů ostrova bude určitě čekání stát za to. 

Zdroj: REXhry

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.