Monstrous Love – logo

Monstrous Love – zvířecí láska, a to doslova

2. 4. 2024
 

Když se řekne erotická novela, mnoho hráčů si pod tímto pojmem představí titul, který je postaven na explicitním obsahu, což jednoznačně není špatná odpověď. Mnoho videoher, které spadají do této kategorie a objevily se v poslední době na Steamu, se většinou zabývá čistě sexuálním aspektem. Drtivou většinu hlavních rolí zastupují mužští protagonisté a projekty, v nichž zaujmete roli něžnějšího pohlaví, moc není. Proto se dvojice autorů Ana Pepper a Time Galleon rozhodla tuto skutečnost změnit a společně přinesla velmi zajímavý kousek pod názvem Monstrous Love, jenž se od ostatních erotických her odlišuje v několika aspektech. V rámci dnešního článku si titul představíme a řekneme si, v čem je jiný, pro koho je určený a hlavně proč je tak vydařený.

Unikátní příběhy a různorodost protagonistek

Monstrous Love sleduje příběh tří nezávislých dívek, z nichž každá má svou vlastní cestu, která se s ostatními protagonistkami neprolíná. Po spuštění hry si můžete vybrat, kterou linii chcete nejprve prozkoumat, všechny jsou okamžitě přístupné. Pokud byste chtěli hrát chronologicky, první dívkou, se kterou začít, je Paula a Flower. Paula se rozhodla vynechat práci, neboť jí společnost šla na nervy, a vydala se do lesa jíst chipsy a plavat nahá v řece, což si vždy přála udělat, ale nikdy neměla možnost, tedy až do teď. Hrdina však ještě netuší, že ji zpoza keře sleduje nemravná kytka, která si na ní chce tělesně smlsnout. Teprve teď mi došlo, že jsem zapomněl zmínit, že v tomto projektu mají ženy sexuální zkušenosti s příšerkami, a ne s lidskými bytostmi, což by vám také mohlo podle názvu dojít.

Následující v pořadí je Lola. Lola je kreativní duše, která miluje přírodu. Rozhodla se fotografovat květiny, větvičky, pavoučky a nakonec nalezne lásku svého života. Jedná se o rohatou a chlupatou příšerku jménem Sid, jenž si získal její srdce svou náklonností a romantikou. Jako poslední se představí Joana. Joana a její kamarádky se rozhodnou vyrazit do lesa. Holky hrají karty, ale protože hrdinka v nich nestojí za nic, rozhodne se jít na procházku. Náhodou narazí na Jacka (medvěda) a rozhodne se dát průchod své monstrofilní povaze. Tím jsme si řekli veškerý příběh, který Monstrous Love nabízí. Ačkoliv dějově se jedná o nezáživné události a láska dívek k nemravným příšerám může někomu připadat podivná, má to jeden velký význam. Každý hráč si totiž z této hry může přinést jiné poselství, a v tom tkví krása tohoto projektu.

Pohled na erotickou hru z ženské perspektivy

Ze začátku jsem Monstrous Love vnímal jako každou jinou erotickou hru, s výjimkou toho, že se zde objevují příšerky. Nicméně jsem nebyl schopen pochopit, proč má tento kousek tak vysoká hodnocení. Proto jsem jej spustil několikrát po sobě, ale stále mi to nedávalo smysl. Nakonec jsem si připravil hromadu kávy a začal jsem s detektivní prací… po několika hodinách jsem konečně získal odpověď. Pročetl jsem různé názory a všiml si, že většina fanoušků, kteří tuto hru oceňují, jsou slečny. Rozhodl jsem se tedy pohlédnout na titul jejich očima a zaměřit se na poznatky, které byly nejčastěji zmiňovány, a právě tyto postřehy bych vám teď rád sdělil.

Jakmile začnete hrát, okamžitě si všimnete, že každá příšera se k hrdince chová jako k princezně či bohyni a nic jiného je nezajímá. Tento druh naslouchání, kterým se většinou muži nezabývají, je tu zcela zřejmý. Víme, že ženy milují vyprávění a ocení, když je někdo vyslechne a projeví zájem, což je zde patrné. K tomu připočtěme jejich romantickou povahu – například Sid získá srdce Loli tím, že jí přinese kytičky, naslouchá jejímu příběhu a je jí celkově na blízku. V podstatě dělá vše, co by dělal kamarád, který se nikdy nedostane z „friend zone“.

Mnoho dívek proto tvrdilo, že postavy představují ideálního partnera, což je spojeno s druhou částí – intimním vztahem, o němž si povíme později. Svým způsobem chápu, proč slečny, co hrají erotické videohry, tíhnou k tomuto projektu, neboť většina takových hříček poukazuje na ženy jako na sexuální objekt, který mužský protagonista musí dobýt. V případě Monstrous Love je tomu zcela jinak, zároveň by se dalo polemizovat nad tím, proč autoři vybrali zrovna monstra. Možná je to kvůli tomu, aby se člověk zamyslel, že není důležitý vzhled, ale to, jaký jsi. Lidská populace přece jen dokáže být dost povrchní, co se vizuálu týče. Je taky dost pravděpodobné, že to pouze jen moc rozebírám a vlastně v tom žádný takový důvod není.

Hra, která učí o předehře a souhlasu

Když příšerky vyslechnou vyprávění slečen, začne minihra, ve které je musíte uspokojit. Nicméně neočekávejte žádný koitus, jelikož ten je zde vyobrazený pouze ve dvou nebo maximálně třech obrázcích. Celý koncept je postaven na tom, že namísto penetrace se zaměřujete na předehru. Během tohoto procesu vám slečny říkají, co máte dělat, a pokud je neuposlechnete, prostě vám řeknou, abyste přestali, a odejdou pryč, což znamená konec hry. Jedna slečna k tomuto tématu dodala: „Myslím, že tato hra by mohla být dobrým nástrojem pro výuku mužů o předehře se ženami a pro pomoc ženám, aby si v ložnici řekly o to, co chtějí. Také hodně učí o souhlasu, což je velmi potřebné.“

Jak jsem již zmínil, předehry nabízejí různé minihry, přičemž první z nich testuje vaši paměť. V levém horním rohu obrazovky uvidíte čtyři barevné symboly, které se postupně rozsvěcují v určitém pořadí. Vaším úkolem je zapamatovat si toto uspořádání a poté je stejným způsobem naklikat. Další dvě hry jsou podobné a vy je provádíte podle pokynů slečny. Jakmile se naplní ukazatel rozkoše, co uvidíte v levém horním rohu, zábava končí a můžete přejít na jiný scénář. Jak jsem již uvedl, jedná se pouze o předehru, nikoliv o milostnou akci.

V čem je kromě tohoto všeho titul Monstrous Love zajímavý? Inu, ve svém vizuálním zpracování, za nímž stojí Ana Pepper. Jedná se o brazilskou autorku komiksů, storyboardistku a spisovatelku. Pepper se proslavila skrze své stejnojmenné komiksy, které je možné zakoupit na jejích stránkách. Tím chci mírně naznačit, že celá hříčka je ručně kreslená a inspirovaná těmito příběhy. K tomu ještě dopomáhá krásná jazzová hudba v pozadí a zvukové doprovody, jež vás do děje dokáží vtáhnout. Je to opravdu unikátní titul, který nám ukazuje zcela jiný pohled na erotiku a psychiku dívek. Pochopitelně netvrdím, že to, co je zde vyobrazeno, je sen všech slečen; přece jenom každá vyžaduje zcela jiné věci. Co bych ovšem titulu vytknul, je to, že pokud jste sběratel achievementů, musíte scénáře spustit několikrát po sobě, abyste je prošli odlišnými způsoby. To by samo o sobě nebylo problém, kdyby existovala možnost, jak si postup uložit, abyste nemuseli všechno dělat úplně od začátku. Toto je nicméně jediná výtka.

Monstrous Love je unikátní erotická hra, která se odlišuje svými příběhy, postavami a pohledem na erotiku z ženské perspektivy. Každá dívka má svůj vlastní příběh a osobnost, což přidává do titulu různorodost. Vizuální zpracování od Any Pepper dodává projektu jedinečný a estetický vzhled. Přes opakování pro achievementy a omezenou vizuální reprezentaci aktu je Monstrous Love zajímavou a poutavou hříčkou pro ty, kteří hledají nový pohled na erotické hry.

Klady
 • unikátní příběhy
 • různorodost protagonistek
 • pohled z ženské perspektivy
 • vizuální zpracování
Zápory
 • opakování pro achievementy
 • omezená reprezentace aktu
Platforma PC
 • Datum vydání 19.05.2023
  • Vývojář Ana Pepper a Time Galleon
  • Vydavatel Time Galleon
  0.0

  Doporučujeme

  Příběh

  Hratelnost

  Vizuál

  Audio

  Technické zpracování

  Znovuhratelnost

  Michal Mráz

  Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.