Moonbreaker bez mikrotransakcí

31. 10. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Vývojářské studio Unknown Worlds Entertainment, které můžete znát díky hitu Subnautica, se na základě zpětné vazby hráčů rozhodlo kompletně odstranit mikrotransakce ze svého nejnovějšího titulu Moonbreaker.

Zdroj: igdb.com

Tato změna přichází krátce poté, co se většina fanoušků Moonbreaker ohradila proti monetizační strategii hry. Již dávno se ví, že Unknown Worlds Entertainment pečlivě naslouchají své komunitě, a není tedy určitým překvapením, že se k této zpětné vazbě postavili vývojáři čelem. „Je pro nás důležité, zejména během Early Access, budovat úžasnou hru společně s naší komunitou a soustředit se na to, aby byl Moonbreaker co nejzábavnější. Early Access je čas, kdy můžeme experimentovat a hru vylepšovat, a monetizace v současné podobě tento cíl ovlivňovala. Proto ji odstraňujeme, abychom se mohli soustředit na vytvoření co nejlepší hry, než Early Access opustíme.“ – Unknown Worlds Entertainment

Zdroj: igdb.com

V rámci toho se kompletně vypíná herní obchod v Moonbreaker. Pokud jste však již přece jen nějakou tu transakci uskutečnili, nemusíte zoufat. Všechny dosud uskutečněné transakce budou automaticky vráceny zpět do vašich steamových peněženek. Blanky a neotevřené boost balíčky budou také převedeny na měnu Sparks (dříve známou jako Merits). Částky za položky dostanete do peněženky v rámci několika následujících dnů. Vrátit můžete i Founder's Pack, který byl dříve nevratný, čas na vrácení máte však pouze do 6. prosince 2022. I tak se však jedná o velké gesto, nicméně je otázkou, zda tento balíček vracet.

„Důležitou součástí procesu Early Access je zohlednění zpětné vazby komunity a provedení některých velkých a vzrušujících změn. Četli jsme a vyhodnocovali vše, co jste navrhovali na našem Discordu a fóru – což už nám pomohlo při rozhodování o odstranění Cargo Run Contracts z Moonbreaker – a pečlivě jsme přezkoumali každou oblast hry. Vaše nadšení a láska ke hře už inspirovaly několik zásadních změn, a to jsme v Early Access teprve měsíc“ – Unknown Worlds Entertainment

Hru můžete sledovat zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.