Na Tahu

Na tahu už od roku 2020

24. 11. 2022
 

Projekt Na tahu je již nějakou dobu stálicí českého fantasy internetu. Představil se v roce 2020 během první koronavirové karantény, kdy začal se streamovaným Dračím doupětem (D&D), a jeho pořad Věčné duše si získal mnoho fanoušků. Od té doby ovšem projekt zaznamenal mnoho změn. Jednou z nich byl přesun z on-linového videohovoru do živého hraní před kamerami ze studia. V říjnu 2020 tak kluci a holky z projektu pravidelně ukazovali hrdinské příběhy jejich postav stovkám diváků na českém internetu. Studio jim bylo zapůjčeno jejich partnerskou společností MediaRealms, za což jim patří ohromné díky. Bez nich by pořady Na tahu ještě dlouho nebyly v takové kvalitě jako nyní. Ovšem co je nyní? Kam se projekt Na tahu od té doby posunul?

Píše se 5. srpna 2022 a do Českých Budějovic se sjíždějí hrdinové ze všech koutů Čech a Slovenska… Tohle není úvod k akční fantasy ani začátek poutavého příběhu, nýbrž popis budějovického conu Fest Na tahu. Letos se uskutečnil již druhý oficiální ročník (tentokrát třídenní!), a kdo chyběl, určitě zaváhal.

Oproti předchozímu a nultému ročníku se letošní Fest Na tahu pořádal v příjemných prostorách Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity (PF JČU) a rozhodně to nebyla špatná volba. Návštěvníků letos dorazilo mnohem více než předchozí roky, a tak by je krásné, ale skromné prostory Hardtmuthovy vily mohly jen těžko všechny pojmout. Oproti tomu PF měla nejen víc prostor pro shromažďování lidí, ale především větší přednášecí sály s technickým zázemím, které je tolik potřebné pro přednášky a workshopy. Zároveň také množství dostupných místností umožnilo hladký průběh velmi důležitému prvku v programu: hraní Dračáku.

A o tom Dračáku to vlastně celé bylo, skupina Na tahu totiž na letošním ročníku Festu Na tahu zakončovala svou dva a půl roku trvající kampaň Věčné duše. A jestli někdy mohlo být zakončení epické, bylo to právě tady. Velké finále se uskutečnilo v prostorách místního kina a sál byl plný k prasknutí. Atmosféra tak napjatá, že by se dala krájet, a pro ty, co se nechtějí připravit o konec dobrodružství, protože ještě dokoukávají všech předchozích 109 epizod ze záznamu, jenom řekneme, že se mají opravdu na co těšit.

Kromě Dračáku a velkolepého finále na Festu probíhal program, ze kterého si svou činnost mohl vybrat každý – přednášky od nadšenců, workshopy k RPG, kreslení, skládání origami, hraní deskových a jiných her a letos nově také přednášky od akademiků, kteří v návaznosti na spolupráci Na tahu s JČU přinášeli provázání populárních témat se skutečným výzkumem a vědou. Po celou dobu této události probíhala také akce v Letním kině Háječek, které je dalším partnerem Festu Na tahu. Zde probíhalo mimo jiné promítání filmů, laser game, představení e-sportového týmu a burza knih a komiksů od CREW. O zábavu tedy bylo postaráno na všech frontách.Jak už bylo zmíněno, kampaň Věčných duší došla svému konci, což ovšem neznamená, že by byl konec celého Na tahu. Naopak! Celá skupina několik měsíců usilovně pracovala na nové, ještě hustější kampani. Směrem k ní pak zahlcovala sociální sítě materiály, na kterých pracuje, aby diváci měli představu, co je čeká a nemine. Parta Na tahu již ukázala první hráčské postavy kampaně a posuďte sami.

Nová kampaň projektu Na tahu začala 20. října 2022, kdy proběhl první díl nového dobrodružství.

Sledujete ji také? Protože my rozhodně ano!

Hu! Na Ta Hu!

Odkazy k projektu Na tahu:
Twitch
Instagram
Facebook
Podcast
Discord
TikTok

Zdroj: Na Tahu

Tagy:

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.