Nejočekávanější hry 2022

Nejočekávanější hry roku 2022 (2. část)

6. 1. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

A máme zde druhou část - nejočekávanější hry roku 2022. Tentokrát se zaměříme více na filmové adaptace a hry s příběhem. No uvidíme, čím nás letos vývojáři překvapí.

A Plague Tale: Requiem

Pokračování A Plague Tale: Innocence. Zde opět narážíme na protagonisty z předchozí hry, Amiciu a Huga. Hugova kletba by měla být pod kontrolou, avšak není. Vydáme se tedy na cestu ke klíči, jenž by mohl Hugovu kletbu zlomit. Nebojte se ponořit do srdcervoucího příběhu, zoufalého boje a spousty výzev. Hra vychází na PC, PS5, Xbox X/S a Nintendo Switch již tento rok. Přesné datum zatím neznáme.

Ghostwire: Tokyo

Vývojářské studio Tango Gameworks, které má na svědomí herní sérii The Evil Within, přichází s další herní novinkou. Akční first-person hra nám dá psychické a paranormální schopnosti, které nám pomohou porazit duchy a strašlivé duše terorizující Tokio. Podle vývojářů herní mechanika spojuje karate a magii. Ponořte se do příběhu hry a odhalte záhadu, která stojí za podivnými událostmi v Tokiu. Ghostwire: Tokyo vyjde jako časovaná exkluzivita na PS5 a později i na PC tento rok. Přesné datum neznáme.

The Lord of the Rings: Gollum

Je můj, můj milášek. Každý, kdo je milovník Pána prstenů, zná moc dobře tuto hlášku a je mu jasné, od koho pochází. Vydejte se tedy s námi zpět do Středozemě a odhalte Sméagolův příběh od počátku jeho otroctví pod Temnou věží až po jeho pobyt u temných elfů. Objevte obě dvě strany jeho mysli a rozhodněte, která ho nakonec ovládne. Hra je ideální pro milovníky této filmové a knižní série. Hra vychází na téměř všech platformách již tento rok. Na přesné datum ještě číháme, Milášku, číháme.

Hogwarts Legacy

Pokud vám právě nelahodí svět Pána prstenů, máme pro vás alternativu v podobě kouzelnického světa. Hogwarts Legacy se odehrává v pozdním 19. století. V tomto světě si můžete vybrat svoji kolej a objevovat tajná zákoutí Bradavic, včetně Zapovězeného lesa a vesnice Prasinky. Objevte magické tvory, míchejte lektvary a naučte se nejrůznější magické formule. Pokud jste milovníky Harryho Pottera a toužíte se opět vrátit do Bradavic, pak je tato hra přímo pro vás. Hogwarts Legacy vyjde na téměř všech platformách (mimo Nintenda). Přesné datum zatím neznáme.

Avatar: Frontiers of Pandora

A máme zde další hru pro fanoušky filmu. Ve hře Avatar: Frontiers of Pandora dostaneme možnost prozkoumat unikátní planetu, osvojit si zvyky druhu Na’vi a zažívat tak jedinečná dobrodružství. Objevte jedinečné tvory a nezapomeňte bránit svůj svět proti nájezdu armády. Hra od Ubisoftu nabízí otevřený svět. Jak nečekané, Ubisofte. Hra vyjde na PC, PS5 a Xbox X/S tento rok. Přesné datum neznáme.

Starfield

Po 25 letech nám přináší nový svět Bethesda Game Studios, vývojářské studio, jež stojí za skvosty, jako je The Elder Scrolls V: Skyrim a Fallout 4. V této hře máte možnost vytvořit si libovolnou postavu a získáte jedinečnou svobodu pro létání do vesmíru a zodpovězení největší otázky lidstva. Starfield vychází na Xbox X/S a PC 11. listopadu.

Grounded

Přemýšleli jste někdy nad tím, co všechno žije na vaší zahradě? Jaký nový svět se zde rozléhá? A může být nebezpečný? To všechno se zde dozvíte. Zde budeme trochu podvádět – hru Grounded si můžete zahrát již přes rok a půl, ale jen v předběžném přístupu. Plná verze hry je očekávána tento rok. Přesné datum vydání neznáme. Hru si můžete pořídit už teď v předběžném přístupu na Steamu za 29,99 €.

Dále stojí za zmínku hry jako Hello Neighbor 2, The Little Devil Inside, anebo třeba Slime Rancher 2. Na jakou hru se těšíte nejvíc vy? A která vám v seznamu chybí?

Anežka Ebrová

Anežka je hráčka již od dětských let. Její vášeň propukla již na základní škole díky školním počítačům, kde ztrácela pojem o časoprostoru. Mezi její první herní lásky patří série Half-Life. No a jak se říká, stará láska nerezaví. Hry od Valve prostě zbožňuje stejně jako střílečky a skákačky. Mezi její další koníčky patří hlavně sport, cestování, knihy a deskovky. Avšak její láskou zůstávají vždy hry, stejně jako pivo - tanková Plzeň 12° středně vychlazená.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.