Nekopara Catboys Paradise – úvodka

NEKOPARA - Catboys Paradise – kočkokluci existují

10. 5. 2022
 

Kočkoholky jsou jako mor dnešní doby. Vždyť je najdete skoro v každé třetí videohře a Elon Musk již dávno pracuje na výzkumu, který by dokázal stvořit skutečné dívky s kočičí povahou a rysy. Za to vše může Chocola s Vanillou! Kdyby se tyto dvě nezbednice neschovaly do krabic a zůstaly hezky s Shigure, nic z toho by se nestalo a svět by žil v poklidu dál tak jako předtím. Minulost ovšem už nezměníme, a tak nezbývá než se poddat těm roztomilým ouškům a ocáskům. Pokládali jste si ovšem také někdy tu otázku, že když existují kočkoholky, jak je to s kočkokluky… za celou sérii NEKOPARY jsme totiž žádného nepotkali. Na to však velmi brzy přišla odpověď v podobě titulu NEKOPARA - Catboys Paradise, která jasně dokazuje, že kočkokluci skutečně existují.

Olizovat věci pro nás není nic divného

Představte si klasické schéma NEKOPARY, ale pozměňte pár drobných detailů, a výsledek je na světě. Tentokrát zde nebudeme mít mladého pekaře, který si chce rozjet vlastní byznys a osamostatnit se, nýbrž mladou dívku, která po svém dědečkovi zdědila prostornou kavárnu a dům. Bohužel je na vše sama, a tak jako pracovní sílu najme čtyři pohledné kočkokluky a nabídne jim zázemí výměnou za pomoc s chodem podniku. To ovšem ještě chudinka netuší, co si to pustila do domu.

Zde podobnosti končí, protože čtyři kočkokluci svůj život předtím strávili nejspíše v dost značném odstupu od lidí. Ani jeden není seznámen se vzorcem lidského chování, proto nedokážou odlišit, co vše lidé ještě snesou a co už je za hranicí slušnosti. Příkladem za všechny může být scéna, kdy se zraníte na ruce a kocour se s radostí nabídne, že vám ránu olíže, protože to kočky přece dělají. Stejně tak vyjadřování náklonnosti a lásky, když dobře nakrmíte kočičí bříška lahodným tuňákovým sendvičem, nemusí každý člověk jen tak ustát, obzvláště pokud se jedná o dosti plachou dívku. Všichni čtyři se holt nikdy pořádně nesetkali s lidskými potřebami a pojem osobní prostor jim nic moc neříká. I díky jejich kočičí soutěživosti o pozornost páníčka často vznikají vtipné situace, které vám vykouzlí úsměv na tváři.

Šípková Růženka, pan dokonalý, silný brácha a fintílek

Vzít si do domu hned čtyři kočkokluky se pro mladou plachou dívku zdá být jako zkouška ohněm. Naštěstí si všichni své nové paničky skutečně váží, i když je ještě oficiálně neadoptovala, proto se předhání v tom, kdo bude její oblíbenec. Bohužel neznáme ani jméno oné dívky, majitelky kavárny, tedy postavy, z jejíhož pohledu hrou procházíte, což je poměrně škoda. Tato postava dokonce za celou hru nepronese jediné slovo, s čímž se pojí pár problémů, ale o tom až o pár odstavců níže.

Ospalý princ, který dělá věci po svém

Jako první je to věčně ospalý Laurier, který dokáže usnout i uprostřed konverzace. Ve skutečnosti se za jeho lenošskou povahou skrývá velice talentovaný kočičí chlapec, který dokáže být milý a nevyzpytatelný zároveň. Jeho tiché vystupování a celkové chování mi velice připomíná Vanillu, i co se hedvábně bílých vlasů týče. Velice rád projevuje náklonnost své nové paničce převážně tím, že večer spí v její blízkosti, protože kočky usínají pouze tam, kde je jim to pohodlné.

Kočičí kluk, který usiluje o dokonalost

Fennel je jednoduše jako Azuki. Na co sáhne, to mu jde. Jeho mottem je dělat vše s naprostou dokonalostí a podle toho vypadají také jeho standardy. Právě Fennel je ten vůdčí typ, který každému rozdává úkoly a sám vše drží pevně v otěžích. Jako posedlý perfekcionista možná na ostatní klade až příliš vysoké nároky, ale na sebe je ještě daleko přísnější, především co se týče studia. Neskonalý elegán s brýlemi hraje nedobytného kliďase, ale okamžitě poleví na ostražitosti, jakmile ho panička takzvaně petne.

Silný a dobrosrdečný starší bratr

Sage je příkladem toho, jak by vypadala Coconut bez vší té nešikovnosti. Sage zastává roli toho silného velkého bratra, který vypadá drsně na první pohled, ale v jádru je to dobrák, který chce pomáhat, co to jen jde. Upřímné jednání je u něj na prvním místě a pro své bližní by se snad i rozkrájel. Nevadí mu ostřejší jídlo a rád zkouší různé druhy sladkostí. Nejraději by se naložil do horké vany a u toho si vychutnával grilovanou rybu.

Rozkošný módní guru

Dill se dokáže spřátelit snad s každým a svou veselou povahou si podmaní srdce všech. Se zálibou v módě a v make-upu velice dbá o svůj vzhled a pečlivě volí i styl oblékání. Jeho velký výtvarný talent chce využít k tomu, aby se jednoho dne mohl stát slavným návrhářem. Svou ztřeštěností a optimistickou povahou projasní i zatažené dny svými širokými úsměvy. Povahově se přesně jedná o klučičí verzi Chocoly.

Role diváka

NEKOPARA - Catboys Paradise nabízí krátký příběh pěti protagonistů zcela zdarma, což je jedním z hlavních důvodů, proč byste titulu měli ty cca dvě hodinky věnovat v tom případě, že vám série NEKOPARY není úplně cizí. Ostatně všechno to, co na ní bylo tolik skvělé, funguje i zde. Příběh má zajímavou zápletku a mnoho vtipných částí, za které z velké části mohou rozdílné povahy plaché paničky a čtyř kočičáků, neznalých lidských mravů, vás přiměje se upřímně zasmát. Vizuální prezentace je taktéž opravdu dobrá. Design každé postavy odráží její osobnost, což dokonale podtrhuje profesionální japonský dabing. Dalo by se říci, že za málo peněz, vlastně za žádné, dostanete hodně muziky, ale přece jen se zde najdou určité zádrhely, které celkový dojem dost sráží.

Prvně je to dívčino výše zmíněné nezapojení se do rozhovorů. Kdykoliv by panička měla něco říci, jeden z kočičáků odvětí něco v tom smyslu: „Říkáš, že tento dárek nemůžeš přijmout bez toho, aniž by sis ho zasloužila?“ V původní NEKOPAŘE byly nadabovány pouze dívčí postavy, a tak nevidím důvod, proč se autoři rozhodli pro tento krok. Jelikož jde o vizuální novelu, komunikace probíhá skrze psaný text, proto se tvůrci mohli poměrně jednoduše vyhnout této občasně zmatečné konverzaci a připsat i dívce její vlastní dialogy. Druhou drobností je fakt, že nemůžete zasáhnout do rozhovorů a zapojit se do nich skrze výběr odpovědí. Ano, klasická NEKOPARA tuto možnost také postrádá, ale v NEKOPARA - Catboys Paradise několikrát přímo dostanete otázky, kde by se tato možnost hodila zavést. Takto by byl hráč více zainteresovaný na ději a měl pocit, že je jeho součástí.

Tím největším prohřeškem ovšem je to, že si své drahé kočkokluky nemůžete pohladit! Takové tlačítko zde totiž chybí, a aby vás autoři naštvali o to více, v průběhu hry se hned několikrát setkáte s tím, že je jako panička hladíte po hlavě. Bohužel si tento akt musíte dokreslit ve své mysli, protože vizuálně se na obrazovce nic neděje. Ne, teď vážně… NEKOPARA - Catboys Paradise mi spíše přijde jako demo. Jde o krátký počin, který nakousne nějakou zápletku, ale v tom nejzajímavějším končí. Jestli se na toto téma vyvíjí plnohodnotná hra, je už ve hvězdách. Přibližně v polovině děje si budete moct vybrat, kterého ze čtyř kočkokluků chcete poznat blíže, a druhá polovina se bude automaticky zaměřovat na minipříběhy každého z nich.

NEKOPARA - Catboys Paradise je oddechový zážitek pro všechny milovníky této série, kteří se vždycky dotazovali také na mužské kočičí verze. Nejvíce jistě potěší, že si titul zahrajete zcela zdarma a nabídne kvality klasické NEKOPARY, jak ji všichni dobře známe, včetně detailně zpracovaného vizuálu, profesionálního dabingu či poutavého příběhu. Bohužel se z něj nemáme možnost dozvědět moc, protože nám toho autoři moc neodhalí.

Klady
 • nemusíte sáhnout hluboko do kapsy (vlastně vůbec)
 • propracovaný vizuál
 • hudba a profesionální dabing
 • KOČIČÍ KLUCI
 • vtipný střet povah
Zápory
 • velice krátké
 • nemáte možnost si kočičáky pohladit
 • dívčí protagonistce chybí vlastní dialogy
Platforma PC
 • Datum vydání 15.07.2021
 • 0.0

  Doporučujeme

  Nikola Erlebachová

  Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.