PlayStation 5 – Sony konzole

Někteří uživatelé ruší kvůli plánovanému zvýšení ceny PS Plus své předplatné

4. 9. 2023
Zdroj náhledu: Sony

Nedávné oznámení Sony, které plánuje od 6. září zvýšit cenu u ročního předplatného PS Plus, vyvolalo u mnoha uživatelů nespokojenost. Ti v souvislosti s tím začali rušit své předplatné.

Nově bude základní verze PlayStation Plus Essential stát 71,99 euro. Druhý tarif PlayStation Plus Extra zdraží na 125,99 euro a nejvyšší PlayStation Plus Premium vyjde po úpravě ceny na 151,99 euro. S tímto nemilým oznámením začali někteří uživatelé své předplatné rušit, což například dokazuje pár příspěvků na Redditu, kde se uživatelé ptají na to, jak předplatné PS Plus zrušit. V komentářích mnoho z nich zmiňuje, že některé funkce, jako je například možnost online hraní, nevyužívali a primárně bylo jejich koníčkem hraní her pro jednoho hráče. Další uživatel zase říká, že se po zvýšení ceny příliš nevyplatí hraní online her, a zvažuje rovněž návrat ke hrám pro jednoho hráče.

Každopádně, ať je to, jak chce, jedno je jisté. Zvýšení ceny mnoho uživatelů znechutilo a uvidíme, zda se skutečně dočkáme nějakého většího poklesu uživatelů PS Plus, nebo ne. Oficiálně byly oznámeny i české ceny, v nichž je taktéž zvýšení ceny znatelné. Tarif Essential nově vyjde na 1880 Kč za rok, Extra na 3280 Kč a Premium na rovné 4000 Kč za rok.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.