Fortnite úvodní

Nová sezóna 8 ve Fortnite je tu!

13. 9. 2021
Zdroj náhledu: epicgames.com

Fortnite sezóna 8 přišla dnes dopoledne a s ní i nové zbraně, battle pass, změny na mapě a mnohem více. Všechny tyto novinky tu pro vás rozebereme, abyste se mohli vrhnout do nové sezóny 8, „Cubed“, s výhodou oproti ostatním.

Po úžasném závěru Operace: Sky Fire a několika odloženích je tu konečně nová sezóna 8. Nová sezóna znamená vždy spoustu novinek, které je třeba se naučit a prozkoumat – například to, co je nového v battle passu, jaké zbraně byly přidány a jak vypadá změna mapy. Každá sezóna také přidává svou vlastní jedinečnou mechaniku a změnu hratelnosti. Poté, co se Mothership po Operaci: Sky Fire zřítila na ostrov, prošel ostrov vážnými změnami. Velké kostky podobné Kevinovi jsou k vidění po celém ostrově a na některých místech hráči najdou „Sideways“ anomálie. Jedná se o portály do alternativní dimenze zamořené příšerami, které nabízí speciální kořist, jako jsou jedinečné zbraně.

Zdroj: Epic Games

Na druhé straně jsou zóny „Sideways“ zajímavá místa, která zažívají efekt průniku, v němž příšery prochází světem ostrova. Tyto postranní zóny se budou přesouvat od zápasu k zápasu, podobně jako jsme to viděli u napadených míst v sezóně 7.

Tip: Nově i v češtině vycházejí knihy a komiksy na téma Fortnite! Četl jsi už nějaký?Hráči budou bojovat proti těmto záhadným příšerám. Po celou sezónu mohou přispívat zlatými pruty k budování nové obrany a přetváření ostrova. Mohou také přijímat nové společné úkoly, které nabízejí větší odměny za hraní ve větším počtu. Zatímco sezóna 7 se zaobírala mimozemšťany a IO, sezóna 8 je o smyčkách, které se scházejí tváří v tvář existenciální hrozbě kostky.

Co je nového v Battle Passu?

Zdroj: Epic Games

Nová sezóna znamená nové postavy v battle passu. Jak se stalo zvykem, tento pass obsahuje dalších osm postav, které můžete odemknout a stylizovat vlastní kosmetikou. V battle passu se tradičně nachází přes 100 levelů, za které si odemykáte postavy a nové kosmetické vzhledy. Na levelu 100 najdete postavu Marvel’s Carnage. Později si budete moci odemknout také tajemnou postavu, která dorazí 28. října.

Nové zbraně

Zdroj: Epic Games

V této sezóně budou hráči moct vytahovat dosud neviděné zbraně z The Sideways a přinést je zpět na ostrov. Můžete je upgradovat pomocí částí kostek nebo je můžete vyměnit za jiné zbraně pomocí sesbíraných šroubů.

Barevné lahve

Zdroj: Epic Games

Pokud jste v minulé sezóně sbírali mimozemské artefakty, užijete si také barevné lahve. Battle Pass této sezóny obsahuje další přizpůsobitelnou postavu jménem Toona Fish a k odemčení jeho možností přizpůsobení budete muset sbírat tyto lahve.

Kdy končí sezóna 8?

Jistě, tato sezóna právě začala, ale je dobré vědět, jak dlouho bude pokračovat. Podle nabídky battle passu ve hře poběží tato sezóna do 5. prosince, což znamená, že sezóna 9 by mohla být zahájena v pondělí 6. prosince 2021. Jako vždy se konec sezóny může ještě změnit.

Zdroj: gamespot.com


Článek pro Gaming Professors napsal Samuel Pernica.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.