Life Is Strange True Colors – strach

Life is Strange: True Colors pod palbou kritiky

13. 9. 2021
Zdroj náhledu: Deck Nine Games

Minulý pátek jsme se po dlouhé době konečně dočkali dalšího pokračování série silně emočních příběhových her Life is Strange. Nejnovější přírůstek do rodinky s podtitulem True Colors zatím sklízí velice pozitivní ohlasy. Hráči zejména oceňují jak malebnou grafickou stránku, tak skvěle sepsaný příběh protagonistky Alex.

Kde je ovšem velká chvála, musí samozřejmě být i kritika. Life is Strange: True Colors je výbornou hrou, jejíž velice kladné hodnocení na Steamu začínají lehce kazit recenze čínských hráčů. Děj se odehrává v hornatém prostředí Colorada, v malém městečku Haven Springs. Při procházení jeho ulicemi můžete zahlédnout skromný obchod s názvem Treasures of Tibet, u jehož cedule visí také tibetská vlajka. Tato vlajka symbolizuje tibetské hnutí za nezávislost, a proto je v pevninské Číně zakázána.

Zdroj: Deck Nine Games

Záporné recenze přicházejí hlavně ze strany čínských hráčů a zatím nemáme žádné informace, jak na ně studio Deck Nine Games zareaguje. I přesto si titul na Steamu stále drží velmi kladná hodnocení. V jedné z negativních recenzí se objevuje: „Hra obsahuje prvky tibetské nezávislosti, což by znamenalo rozdělení Číny.“ V další pak: „Tibet je součástí Číny.“ Někteří hráči jsou jednou jedinou vlajkou skutečně rozhořčeni a dávají to dost jasně najevo silnými slovy: „Tchaj-wan, Hongkong, Macao a Tibet jsou čínská území už od starověku. Negramotní by měli číst více knih, přestat se chovat hloupě a najít si práci, aby se uživili. Tchaj-wan, Hongkong, Macao a Tibet jsou navždy součástí Číny.“

Takovýto scénář se objevil už hned několikrát, kdy si čínští hráči například stěžovali na skrytý význam memu porovnávajícího čínského prezidenta s Medvídkem Pú ve hře Devotion. Z toho důvodu hra stále není k dispozici na GOG ani na Steamu. Warframe obdržel spoustu negativních recenzí „pouze“ kvůli tomu, že ve hře byla samostatně oddělena území Číny, Hongkongu a Tchaj-wanu. Další skvělý titul NieR: Automata byl asijskými hráči kritizován za to, že neobsahoval podporu čínského jazyka, protože Čína přeci představuje druhý největší trh platformy Steam.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.