EA Sports WRC - noční etapa

Nové EA Sports WRC od Codemasters a EA se konečně odhaluje

6. 9. 2023
Zdroj náhledu: EA Sports

Vydavatelské studio EA Sports spolu s vývojáři z Codemasters oznámili nový díl závodní série WRC. Virtuální verze světového šampionátu v Rally, nesoucí název EA Sports WRC, je vůbec prvním počinem od Codemasters, kteří by měli tuto sérii, doufejme, posunout na úplně novou úroveň. Osobně jsem ale očekával, že se nový díl bude jmenovat WRC 23 po vzoru ostatních her od Electronic Arts. Prostý název EA Sports WRC tak naznačuje, že se v Codemasters a EA rozhodli pro úplný restart této závodní série. Oznámení rovněž doprovází oficiální trailer. Nový díl dorazí 3. listopadu na PC (EA app, Steam a Epic Games Store), Playstation 5 a Xbox Series X/S. Majitelé, kteří si titul předobjednali, dostanou možnost hrát už 31. října.

Vývojáři slibují, že nové EA Sports WRC bude dosud největším titulem, na kterém kdy Codemasters pracovali, což, musím uznat, je opravdu ambiciózní cíl. Dočkat se máme celkem 18 oficiálních tratí FIA World Rally Championship, včetně lokality ve střední Evropě, která by však do hry měla přijít až po vydání. Dále se můžeme těšit na celkem 78 licencovaných vozů. Konkrétně půjde o 10 současných vozů WRC, WRC 2 a WRC Junior a 68 ikonických vozů z celé historie tohoto motorsportu. Jen dodáme, že vůbec první šampionát FIA World Rally Championship se totiž uskutečnil v roce 1973, tedy přesně před 50 lety.

Revoluční novinkou v EA Sports WRC by měla být stavba vlastního vozu. WRC Builder dá hráčům možnost zvolit si jednotlivé mechanické díly, typ podvozku, karoserii a samozřejmě i vzhled interiéru a exteriéru. Nebude chybět ani podpora multiplatformního multiplayeru s až 32 hráči. Vylepšen by měl být také jízdní a fyzikální model, který si vezme inspiraci z Dirt Rally. Nový díl poběží na Unreal Engine 5, tudíž nějakého vylepšení by se měla dočkat i vizuální stránka.

Zdroj: EA Sports

Co se týče různých funkcí, EA Sports WRC bude v případě PC verze podporovat VR a také technologie FSR a DLSS. Bohužel s podporou VR na konzolích se zřejmě, alespoň prozatím, nepočítá. Jak už bylo řečeno v úvodu, titul dorazí 3. listopadu na PC (EA app, Steam a Epic Games Store), Playstation 5 a Xbox Series X/S. Majitelé, kteří si titul předobjednali, dostanou možnost hrát už 31. října.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.