Duke Nukem 3D – logo

Nový mod pro Build Engine hry přináší potěšení z nečekaného

21. 2. 2023
Zdroj náhledu: Lobotomy Software

Nepochybně existuje množství hráčů, kteří už klasické hry, jako je Duke Nukem 3D nebo Blood, znají prakticky nazpaměť a mají je několikanásobně dohrané na všechny dostupné obtížnosti. Právě ti by mohli uvítat nový mod, jenž do starých známých titulů přináší trochu žádoucího chaosu a spolu s ním i nové výzvy.

Utilitu nazvanou jednoduše Build Engine Randomizer naprogramoval zkušený modder vystupující pod přezdívkou Die4Ever. Podstata její funkce spočívá v tom, že podle předem stanovených parametrů vždy před spuštěním hry náhodně rozmístí nepřátele i předměty a změní též pořadí herních map. ing elit.

Podporovaný je v současnosti nejslavnější trojlístek her postavených na Build Enginu – tedy Duke Nukem 3D, Blood a Shadow Warrior. Randomizerem si však lze ozvláštnit i průchod neprávem pozapomenutou (a nedávno remasterovanou) hrou PowerSlave (na evropských trzích známou jako Exhumed) nebo novodobým boomer shooterem Ion Fury. Další buildovky, jako je William Shatner's TekWar, diptych Witchaven nebo komediální Redneck Rampage, dosud podporovány nejsou, nicméně Die4Ever naznačuje, že se to může v budoucnu změnit.

Build Engine byl vydán roku 1995 tehdy teprve patnáctiletým programátorem Kenem Silvermanem a okamžitě si získal pozornost díky tomu, že oproti konkurenčním 2,5D enginům nabízel poměrně pokročilé technické možnosti. Byť brzy zastaral v důsledku nástupu her podporujících plně 3D grafiku, do srdcí hráčů se zapsal právě tím, že na jeho základech byly vystavěny populární first-person střílečky.

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.