The Sims 4 náhled

Nový svatební balíček The Sims 4 nevyjde v Rusku, kvůli zákonům proti LGBT

11. 2. 2022
Zdroj náhledu: Electronic Arts

17. února má vyjít nový balíček do hry The Sims 4, který se zejména zaměřuje na plánování vašeho vysněného svatebního dne. Nicméně studio Electronic Arts oznámilo, že tento balíček s názvem „My Wedding Stories“ v překladu „Mé svatební příběhy“ nevyjde v Rusku. V traileru totiž v popředí stojí dvě ženy, které se do sebe zamilují a uspořádají velikou svatbu.

V roce 2013 byl přijat v Rusku zákon, jenž zakazuje publikovat materiály dětem a mladistvým, které propagují „netradiční sexuální vztahy“. Za porušení tohoto zákonu je možné dostat pokutu až do výše jednoho miliónů rublů, což je v přepočtu zhruba 286 000 korun. Electronic Arts podle všeho si byli vědomi, že pokud do popředí postaví stejnopohlavní pár, tak to nebudou moci veřejně sdílet po celém světě. Nicméně dodali, že nejsou ochotní cokoliv měnit k přizpůsobení se zemím, jenž mají nějaké zákony proti LGBTQ komunitě.

„Schopnost vyprávět příběhy, jakékoliv příběhy, je jádrem toho, co v The Sims 4 děláme. Kdybychom příběh Cam a Dom nějak upozadili, znevážili bychom hodnoty, podle kterých sami žijeme. Zavázali jsme se k prosazování svobodě, buďte, kým chcete být, milujte toho, koho milijete a vyprávějte příběhy, které chcete vyprávět. Co to pro vás, pro naše hráče znamená? Pevně si za naším závazkem stojíme tím, že představujeme příběhy, jako je ten Dom a Cam a oslavujeme je. Což znamená, že jsme se rozhodli vzdát se vydání balíčku „My Wedding Stories“ v zemích, kde by naše vyprávění mělo podléhat změnám, kvůli zákonům.“ Takhle zní slova Electronic Arts.

Zdroj: pcgamer.com

Adéla Pfefrová

Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.