Nový svatební balíček The Sims 4 nevyjde v Rusku, kvůli zákonům proti LGBT

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Electronic Arts
17. února má vyjít nový balíček do hry The Sims, který se zejména zaměřuje na plánování vašeho vysněného svatebního dne. Nicméně studio Electronic Arts oznámilo, že tento balíček s názvem „My Wedding Stories“ v překladu „Mé svatební příběhy“ nevyjde v Rusku. V traileru totiž v popředí stojí dvě ženy, které se do sebe zamilují a uspořádají velikou svatbu.
V roce 2013 byl přijat v Rusku zákon, jenž zakazuje publikovat materiály dětem a mladistvým, které propagují „netradiční sexuální vztahy“. Za porušení tohoto zákonu je možné dostat pokutu až do výše jednoho miliónů rublů, což je v přepočtu zhruba 286 000 korun. Electronic Arts podle všeho si byli vědomi, že pokud do popředí postaví stejnopohlavní pár, tak to nebudou moci veřejně sdílet po celém světě. Nicméně dodali, že nejsou ochotní cokoliv měnit k přizpůsobení se zemím, jenž mají nějaké zákony proti LGBTQ komunitě.
„Schopnost vyprávět příběhy, jakékoliv příběhy, je jádrem toho, co v The Sims děláme. Kdybychom příběh Cam a Dom nějak upozadili, znevážili bychom hodnoty, podle kterých sami žijeme. Zavázali jsme se k prosazování svobodě, buďte, kým chcete být, milujte toho, koho milijete a vyprávějte příběhy, které chcete vyprávět. Co to pro vás, pro naše hráče znamená? Pevně si za naším závazkem stojíme tím, že představujeme příběhy, jako je ten Dom a Cam a oslavujeme je. Což znamená, že jsme se rozhodli vzdát se vydání balíčku „My Wedding Stories“ v zemích, kde by naše vyprávění mělo podléhat změnám, kvůli zákonům.“ Takhle zní slova Electronic Arts.
Zdroj: pcgamer.com
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn