Forspoken In Tanta We Trust Tanta Cinta

Očekávané DLC Forspoken: In Tanta We Trust v novém traileru

4. 5. 2023
Zdroj náhledu: Square Enix

DLC letošní hry Forspoken s podtitulem In Tanta We Trust je netrpělivě vyhlíženo všemi fanoušky této akční příběhové adventury. Ať už máte na titul jakýkoliv názor (podívejte na naši recenzi Forspoken, pokud třeba ještě žádný nemáte), měli byste chovat toto rozšíření v pozornosti. Tři týdny před chystaným vydáním tu totiž jsou nové oficiální informace a pro ty, kdo upřednostňují vizuální obsah, také trailer s gameplayem.

To zásadní jsme věděli již z dřívějška: Frey se v novém příběhu vrátí v čase do doby tzv. Očisty Reddigu, tedy té události, která přivedla svět Athie do podoby, v jaké se nachází v hlavní hře. Athie tehdy pod vedením čtyř mocných Tant vedla s Reddigem válku. Její průběh je v hrubém obrysu odvyprávěn v hlavní hře, ale nyní budeme mít možnost zakusit vše na vlastní kůži.

V DLC In Tanta We Trust bude hrát významnou roli Tanta Cinta, čili Tanta lásky, která bude pomáhat Frey. Podle traileru se nezdá (pokud jsem něco nepřehlédl), že by Frey měla na sobě Náramek (Pouto), takže Tanta Cinta jej zřejmě nahradí.

Odemčen bude nový strom magie (pátý), jenž podle traileru bude mít zlatou barvu a bude se zřejmě točit kolem schopnosti „krystalizovat“ nepřítele (jakoby ho zmrazit), načež ho (nejspíš!) budete moci efektně rozbít na malé kousky.

Je také slibována vertikální hratelnost. Že bychom se dočkali na sebe naskládaných prostor nebo plošin?

DLC bude nejprve dostupné pro ty, kdo si koupili deluxe edici hry, a to v předběžném přístupu od 23. května. Od 26. května pak bude k zakoupení samostatně. Cena DLC není známa, ale pokud budete nyní chtít provést upgrade ze standardní edice na deluxe, zaplatíte si 25 euro (660 Kč). Na výběr máte mezi platformou Steam, Epic Games Store a PS5.

Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.