Injustice

Ohlašovačka Crew na druhé pololetí přinese spoustu zajímavých komiksů a mangy

20. 7. 2022
Zdroj náhledu: IGDB.com

Ředitelé Crew Jiří Pavlovský a Petr Litoš na youtubovém kanálu komiksar_cz přišli s další ohlašovačkou. V té nyní představili spoustu nových projektů, které nás do zbytku roku čekají, včetně dalších Legend, ať už se jedná tedy o Legendy Marvel nebo Legendy DC. Zároveň nás ale i pár projektů po letech opouští. Nicméně těch novinek je opět tolik, že ani nestihneme utřít slzu a hned tu máme něco opět nového.

Crew přinese hromadu mangy

Manga je u Crwe pravděpodobně nyní ten největší výdělek, a není tak divu, že nás jí čeká taková hromada. Přijde třetí a možná i čtvrtý díl Akiry, devátý díl Ateliéru špičatých klobouků, další dva díly Berserka, už třicátý první a druhý díl Bleache, další pokračování Gantz a Fullmetal Alchemist. Dočkáme se i pokračování Jujutsu Kaisen s tím, že bude nyní vycházet také Jujutsu Kaisen 0, k tomu se přidá další šónenovka My Hero Academia hned třemi díly a její spin-off Občanská hlídka.

Nejslavnější anime (ne podle mě, ale i podle crunchyrollu), které vychází z mangy Naruto, přijde s už 56. a 57. dílem. Mangu ještě doplní One Punch Man, Pokémoni, Spy X Family, Tokyo Revengers, Útok titánů, Zabiják démonů, Zaslíbená země Nezemě a do finále se dostává Tokijský ghúl, jemuž v listopadu vyjde jeho poslední, šestnáctá kniha, a Němý hlas.Do toho se přidají i nějaké další nové mangy, včetně Jak jsem se reinkarnoval coby sliz, jehož druhá série anime byla nedávno dokončena. Objeví se i brutální Chainsaw Man, lovec démonů, týpek, jehož animované zpracování nás také čeká. Z větších mang tu bude Sherlock, Tomie a Black Jack. Light novely rozšíří Swort Art Online: Aincrad 2, který je jedním z těch legendárních průkopníků žánru isekai. Jednoduše řečeno, hned přes dvacet různých mang, což si přiznejme, je na co se těšit, a to jsem ještě nevyjmenoval všechno.

Zdroj: Crew

Maličkosti pro děti

Pro děti je tu také pár maličkostí, včetně Ligy supermazlíčků, která se na konci července podívá i do českých kin. Je to příběh o superzvířatech a osobně mohu říct, že baví jak mladší, tak starší čtenáře. Do toho je tu další pokračování Simpsonových, Mimoňů a králíčka Chibi Usagiho. K nim se přidá ještě Bart Simpson: Homerův syn, Morčata v akci a Minecraft Komiks: Otevřený svět – vzhůru do Netheru!

A samozřejmě je tu pro děti i jedna mega perla a tou je Spongebob! Tato houba, která bydlí v oceánu na dně moří, SPONGEBOB SQUAREPANTS, vykouzlí úsměv každému čtenáři.

Marvel přichází s dvěma novými legendami

Ve svých sériích bude pokračovat například Venom, Amazing Spider-Man, Immortal Hulk, Avengers a Dr. Strange. Své dobrodružství zakončí Spider-Man/Deadpool svým devátým dílem a Iron Man 2020: Roborevoluce, kde bude svět zachraňovat Arno Stark, takže kdepak je Tony? Překvapením je Spider-Man: Pramen mládí, což není komiks, nýbrž román, ve kterém se náš drahý Peter Parker postaví Kingpinovi.

Do hry vstupují i dvě nové knihy ze série Legendy Marvel. První vyjde už dokonce tento červenec a jedná se o 1602. V tom se podíváme do roku 1602, kde v době královny Alžběty se objevují známí hrdinové a lotři, od X-Menů po Spider-Mana. Termín vydání je překvapivý, protože teprve před měsícem vyšel Thor: Zabiják bohů, který patří do stejné série.

Druhou oznámenou legendou jsou Zázraky. Ta už sice vyšla v několika různých vydáních, ale dílo, které je proslaveno svou grafikou, se nyní představí v jednom větším souborném vydání. Zde se jedná o příběh člověka, který fotí marvelovské hrdiny a skládá z nich jeden velký příběh. Objeví se tak hrdinové Fantastické čtyřky nebo Spider-Man. Prakticky se tak můžete podívat na všechny události Marvelu z pohledu obyčejného člověka.

Zdroj: Crew

Co přinese DC?

Příští měsíc nás čekají Legendy DC v podání The Blackest Night (Nejtemnější noc), které řeší jeden z největších příběhů lanternů. Seznam Legend DC se rozroste o komiks Arkham Asylum, což je neuvěřitelná šílenost, která nejenom dokonale vypadá, ale slovy jednoho z ředitelů Crew, jedná se o cestu do hlubin šílenství a zapadá tak mezi jedny z těch netypických komiksů.

Druhou oznámenou DC legendou se pak stává příběh dokonalého Američana Supermana. V díle Superman pro všechna období od Jepha Loeba a Tima Salea se podíváme na přechod nezničitelného hrdiny ze Smallville do Metropolis, kde se musí smířit s tím, že obrovské město není tak jednoduchá záležitost jako maloměsto. Jedná se o jedno z těch velkých, graficky skoro bezchybných děl. Dalším zajímavým dílem bude Azarellův Suicide Squad: Get Joker!, kde se ona banda zločinců bude snažit v nejnovějším úkolu zabít toho největšího zločince Gothamu, Jokera. Rozšíření se dočká i Black Label, kde bude vydáno pokračování Batmana: Bílého rytíře komiksem Batman: Kletba Bílého rytíře.

Zdroj: Crew

No, a co tu máme dál?

Příběh komiksových mang Warcraftu bude rozšířen o dílo World of Warcraft: Mage, které tak pomalu a nenápadně naváže na nedávno vydané dílo Šaman. K Vánocům také vyjde další pokračování geografie světa Warcraft, kde se objeví geografie Kalimdoru. A to ještě z tohoto světa není všechno, měla by vyjít i další kuchařka ze světa Warcraftu, která nyní bude popisovat recepty především na dezerty. Mimochodem, dle ředitelů by se mělo jednat o velice kvalitní knihu, kterou posvětil i kuchař Roman Paulus (to je jeden z těch mála českých kuchařů, co kdy obdrželi michelinskou hvězdu).

Specialitkou od Behemothu bude komiks inspirovaný Kingdom Come: Deliverance. Pokračování se dočká Žoldnéř, finalizovat bude Temná věž, Paper Girls a Sweet Tooth. Dočkáme se i třetího pokračování Parchantů. Překvapivě přijde také další díl Velkého vezíra Iznoguda, kde se opět podíváme na tu komedii francouzského komiksu. Objeví se i Lucky Luke, legendární kovboj, šerif a bůh ví co ještě. Nakladatelství Crew se prostě teprve rozjíždí a očividně toho přinese ještě obrovskou hromadu – těšme se tak na oznámená díla, doufejme ještě v nějaké to překvapení a připravme se na další Ohlašovačku, protože očividně to oba ředitele neskutečně baví.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.