Witcher

Tři nominace na Emmy a třetí série netflixového seriálu Zaklínač se blíží, co ještě víme?

20. 7. 2022
Zdroj náhledu: Netflix

„Zlo je zlo, fanoušci zaklínače… Menší, větší, střední, všechno jedno, proporce jsou relativní, hranice nejasné.“ Touto větou určitě žije Lauren Hissrich, showrunnerka celého netflixáckého zaklínače, který si prakticky sám ze sebe udělal vlastní lore. Hodnotit, jak moc se od knih oddělil, je asi naprosto nesmyslné, protože je snazší řešit, co vše zůstalo. Nicméně třetí série se blíží, a ačkoliv spousta fanoušků předlohy (včetně mě) brečí nad rozlitým mlékem, je na čase se připravit na další řadu. Ostatně Čas opovržení je silně lineární kniha a je stále šance, že se na ni seriál skutečně napojí.

Už víme, že do seriálu vstoupí nově vymyšlený elf Gallatin, Rochelle Rose, která ztvární čarodějku s božským tělem Margaritu Laux-Antille (to je velký přešlap), a Safiyya Ingar, která bude podobou pro Keiru Metz. Nyní se casting rozšíří o šest dalších herců, u některých z nich ale přesně nevíme, jaké postavy zpodobní. Také utekly první fotografie ze souboje Geralta s Vilgefortzem (doufejme, že je to on).

Nejnovější informace zněla, že po skončení natáčení ve Walesu se štáb přesunul do Maroka. Tam odcestovala pouze Freya Allan, herečka Ciri. To znamená jednu jedinou věc, a to přenos na poušť Korath, kam se Ciri dostala i v knihách. Na natáčení se objevili i dva bílí koníci, kteří by mohli představovat slavného jednorožce Ihuarraquaxe. Doufejme tedy, že to tak skutečně je, protože druhá série by se místo The Witcher mohla klidně jmenovat Dramatické příběhy Ciri a uplakané Yennefer.

Casting rozšíří hned šest herců

Vzhledem k tomu, že všechny nápovědy vedou skutečně na Thanedd, bude nutné casting rozšířit především o čaroděje Severních království. Zatím víme, že herec Ryan Hayes ztvární Artauda Terranovu, jednoho z těch, kteří chtěli unést Ciri.

Po velké kritice o nedostatečném obsazení polských herců (kdo by to řekl, že) se Lauren Hissrich konečně odhodlala obsadit i polskou herečku. Tou bude Michalina Olszanská, známá například ze seriálu 1983. U ní je jisté, že se bude jednat o čarodějku. Na natáčení byla totiž viděna s představiteli Vilgefortze a Keiry Metz.Tyto dva herce ještě doplní Kate Winter jako Putney a Martyu Ellis jako Barker. Pokud se ptáte, o jaké postavy se bude jednat, rovnou řeknu, že absolutně netuším, stejně jako celý internet. Jisté ale je, že se objeví v třetí a čtvrté epizodě. Seznam čarodějů rozšíří ještě Harvey Quinn a herečka Poppy Almond, u které zatím nevíme, jestli bude čarodějka, či jen nějaká posluhovačka mágů.

A nakonec tu máme tři Emmy

Zaklínač byl nominován hned na tři ceny:
1) Nejlepší fantasy nebo sci-fi kostýmy
2) Nejlepší speciální efekty v seriálu nebo filmu
3) Nejlepší koordinátor kaskadérů v minisérii, seriálu nebo filmu

Co to ale znamená? Jednoduchá odpověď zní, že seriál získal všechny vizuální nominace, protože tvůrce nebyli schopni naplnit ty skutečně podstatnější kategorie jako nejlepší seriál či nejlepší scénář. Tam druhá série i pro neznalce předlohy absolutně vyhořela. Příběh druhé série byl zbytečně uspěchaný se spoustou nelogických kroků a z vývoje postav se stala spíše devoluce, což odpovídá i jeho nenominaci.

Na druhou stranu, fantasy či sci-fi kostýmy se seriálu oproti první sérii skutečně povedly. Z armády černých uběhaných falů se stali skuteční obrnění rytíři, kteří budili onen středověký dojem zaklínačského světa. Vzhledem k příchodu nových monster a množství soubojů ve filmu si seriál zaslouží rozhodně i zbylé dvě nominace. Otázkou ale je, zda bude schopen nějaké z nich v konkurenci proměnit. V kostýmech má konkurenty v podobě Lokiho či Moon Knighta a v kategorii speciálních efektů zase stojí proti Stranger Things nebo Boba Fettovi. Pomalu se ale blíží seriál Blood Origin, který bude ukazovat údajně vznik všech zaklínačů, tak doufejme, že ten sérii pozvedne. Přečtěte si také naše recenze filmů a seriálů.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.