Outer Terror - úvod

Outer Terror zamíří v dubnu na konzole 

27. 3. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Outer Terror je loni vydaný titul na Steamu, jenž zamíří letos v dubnu (skoro po roce) konečně i na konzole. Za touto pulp-hororovou antologickou sérií stojí vývojáři ze Salt & Pixel a vydavatelem je VoxPop Games. Hra nabízí sólo i kooperaci s přáteli. Nyní se svolením vydavatele Ratalaika Games dorazí hra 20. dubna také na konzole (PS4, PS5, Xbox Series i Nintendo Switch). 

Titul Outer Terror loni přivalil nekončící hordy nepřátel z různých koutů vesmíru, jimž se musíte postavit. Jako hráč máte možnost vybrat si jednoho z deseti unikátních přeživších. Každý z nich má vlastní zbraně i speciální útoky, s nimiž ničíte své nepřátele. Musíte projít skrze pět kapitol, které tvoří vždy jedinečné téma. Toto stylové roguelike vzdává hold béčkovým filmům a hororovým komiksům Zlatého věku (Golden Age) z osmdesátých a devadesátých let. Za tímto vzhledem stojí renomovaný digitální umělec Joe Roman. 

Každá z map je obrovská a stylizovaná jako hororový komiks. Najdete zde například vražednou technologii v příběhu Kill Switch nebo také příšery, jež zaplaví malé aljašské městečko ve Frost Bite, či klauna, který se snaží vzkřísit svou mrtvou sestru v Other Side. Díky průzkumu v mapách můžete objevit různé skryté úkryty nebo poklady přeživších. To vše zakončují souboje s bossy, kteří jako by z Lovecraftova světa vypadli. Kromě bossů tu narazíte na ghúly, roboty, toustovače i upírské lední medvědy a další všemožné ohavnosti z jiných světů. 

Postupem času se hra ztěžuje, nemusíte se však bát. Titul nabízí hráčům možnost vylepšovat si svoje stávající zbraně nebo získávat zbraně nové. Můžete se samozřejmě těšit i na nové schopnosti jednotlivých postav. Každý příběh je nabitý hordami nepřátel, kteří chtějí ukončit vás život, proto není žádným překvapením, že vaším hlavním cílem je neumřít. 

Zdroj: igdb.com

Pokud se vám nechce čekat až do dubna, můžete si hru zakoupit a vyzkoušet už teď na Steamu. Nezbývá než vám popřát hodně zábavy při zabíjení lovecraftovských ohavností a hord z celého vesmíru. 

Zdroj: bloody-disgusting.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.