King Arthur Legion IX mento2

King Arthur: Legion IX – Nova Roma

26. 3. 2024
Zdroj náhledu: NeocoreGames

Od oznámení připravovaného titulu King Arthur: Legion IX, který se odehrává v univerzu King Arthur (King Arthur: Knight's Tale), od vývojářského studia NeocoreGames, vás o něm poctivě informujeme. V průběhu krátkých zpráv jste se mohli seznámit s hlavním hrdinou, kterým je Gaius Julius Mento, knězem a rádcem samotného Sully, jímž je Plutonius Nerva, centurionem Gaviem Messalou a seznam zakončuje pohledná kněžka Albina Virgilia. Jedná se o jedny z klíčových postav příběhu. Neopomněli jsme ani mocného Sicaria, kradmého zabijáka, který se rozhodl přidat k Mentovi.

Nyní je čas se trochu blíže podívat na několikrát zmiňované místo Nova Roma. Když se Gaius Julius Mento vynoří z hlubin Tartaru, ocitne se na Avalonu. Brzy najde stopy po dalších Římanech, ale kolonie, kterou založili, je nyní v troskách. Přesto je Nova Roma slibným výchozím místem pro dobyvatele. A jak již jistě tušíte, Nova Roma je vaší základnou, místem, které můžete právem nazývat domovem.

Samozřejmě, tak jako v každé základně, i zde můžete vylepšovat své družstvo a vydávat nařízení. Zde se také můžete podívat na různé bonusy nové tabulky morálky, kde budou uvedena i vaše rozhodnutí, která ovlivnila hodnoty.

Podobně jako na Kamelotu ve hře Král Artuš: Knight's Tale je Nova Roma znázorněna jako 3D model s jednotlivými budovami, které se při výběru otevírají na samostatných panelech.

Zdroj: NeocoreGames

Tyto budovy mají různé funkce a k některým z nich můžete přiřadit své vojáky a získat tak bonusy. Zde je stručný přehled jednotlivých objektů:

  • Válečná rada: Zde můžete přiřadit hrdinu, který získá výhody z titulu, a po každé misi vydat jeden dekret.
  • Začarovaná věž: Zde můžete vytvářet nové předměty z relikvií pomocí prachu z relikvií.
  • Tréninkové hřiště: Zde můžete vylepšovat fyzické vlastnosti vojáků a jmenovat mistra zbraní.
  • Kovář: Zde se nachází kovář, který je schopen vycvičit mistra umění: Zde můžete demontovat předměty a vylepšovat své oblíbené kusy vybavení.
  • Lararium: Zde můžete umístit nasbírané Lary, které nabízejí různé bonusy.
  • Obchodník: V tomto obchodě můžete nakupovat Lary, které se vám líbí: Zde si můžeš zakoupit různé spotřební předměty, cetky a runy pro své vybavení.

King Arthur: Legion IX je plnohodnotná hra, která není závislá na původním titulu King Arthur: Knight's Tale, avšak využívá skvělé univerzum King Arthur a jeho základní mechaniky. Jedná se tedy stejně jako u původní hry o RPG s tahovými souboji, kde budete mít tým jedinečných společníků a možnost vylepšovat si vlastní základnu. Samozřejmostí je poutavý hlavní děj doprovázený vedlejšími úkoly. Hru můžete sledovat zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.