Papers, Please slaví deset let vydáním online demaku

Sdílet
Sdílet
Sdílet

Jméno Lucas Pope by mnohým fanouškům indie her mělo být alespoň povědomé. Tento nezávislý vývojář má za sebou už několik poměrně originálních počinů a na jeho oficiální stránce najdete pár menších experimentálních hříček, které vás přinejmenším na několik minut zabaví.
Naše redakce již recenzovala jeho v pořadí druhý komerční počin, Return of the Obra Dinn, avšak hra, která jej uvedla do širšího povědomí, je simulátor pohraničníka Papers, Please. Ten 8. srpna 2023 oslavil deset let od svého vydání a při této příležitosti nabízí Pope fanouškům několik dárků.

Sláva Arstotzce!

Papers, Please z vás udělá pohraničního inspektora ve fiktivní totalitní zemi jménem Arstotzka. Jako úředník máte na starosti kontrolu dokumentů a vydávání či zamítání víz – ovšem s ohledem na dějovou linku také můžete brát úplatky, podkopávat režim či ohýbat pravidla, abyste pomohli jednotlivým lidem. Ačkoliv hratelnost není úplně z nejsložitějších a může se opakovat, pohledná lehce dystopická estetika a silný příběh tento drobný nedostatek více než vyváží. I proto Papers, Please obdrželo několik ocenění pro inovativní hry a dodnes si drží komunitu, jíž autor u příležitosti kulatého výročí chce poděkovat.

Předně to znamená, že hru můžete až do 12. srpna pořídit na Steamu s 80% slevou za 1,79 €. Pokud jste ji tedy ještě nehráli nebo chcete obdarovat známé, máte ideální příležitost; za necelá dvě eura ten herní zážitek určitě stojí.
Dále můžete na Spotify nalézt remasterovaný kompletní herní soundtrack… tedy všechny tři skladby. Zábavu na dalších šest minut tak máte jistou.
Pope nabízí i fyzický merch pro všechny, kteří touží svou lásku ke hře dát najevo v reálném světě. Chcete dystopický plakát Arstotzky, samolepku s povolením ke vstupu či hlavu pašeráka Jorjiho na triko? Nyní máte možnost.
Jako poslední si můžete zahrát demake původní hry, tzn. Papers, Please předělané do podoby starých titulů pro Game & Watch. Stačí pouze čtyři tlačítka, grafika vám věrně simuluje LCD s omezenými prvky, a přesto má hra něco do sebe. Jen si možná vypněte zvuk, protože otravné pípání primitivních konzolí bylo v rámci historické věrnosti zahrnuto také.
Pokud tedy chcete, rozklikněte si odkaz a vyzkoušejte, jak vysoké se vám podaří nasbírat skóre.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn