Path of Exile - náhledovka

Path of Exile dosáhl nejvyššího počtu hráčů od svého vydání

6. 2. 2022
Zdroj náhledu: Grinding Gear Games

Populární akční RPG z roku 2013, Path of Exile, je i po téměř deseti letech stále oblíbeným free-to-play titulem. Důkazem je včerejší den, kdy hra zaznamenala nejvyšší počet souběžných hráčů za dobu své existence. Zásluhu na tom nese především nové rozšíření Siege of the Atlas, které mnoho hráčů přilákalo zpět.

Path of Exile byl oficiálně vydán 23. října 2013, kdybychom však zašli ještě dále do minulosti, do doby beta verze, v níž se počet hráčů většinou pohyboval kolem 32 000, zjistili bychom, že čím více a více let ubíhalo, tím více základna hráčů neustále rostla. Především pak po roce 2017, kdy do Path of Exile vyšlo obrovské rozšíření Fall of Oriath.

Dalšího milníku titul dosáhl 4. února letošního roku, po vydání dalšího přídavku Siege of Atlas. S ním přišel také příliv nových i staronových hráčů, kteří v celkovém součtu překonali dosud nejvyšší rekord z ledna 2021, kdy hru současně hrálo 157 103 hráčů. Nový rekord nyní činí 158 882. Vývojáři jsou za něj bezpochyby rádi a děkují hráčům za podporu.

Nynější rekord může být ovšem poslední, jelikož se brzy dočkáme pokračování ve formě Path of Exile 2, jehož vydání je naplánováno na letošní rok.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.