Proti přírodě 3 Znovuzrození – úvodka

Proti přírodě 3: Znovuzrození – recenze

5. 5. 2022
 

První díl Proti přírodě se zabýval otázkami totální kontroly občanů prostřednictvím programu povinné reprodukce. Byli jste uvedeni do světa antropomorfních zvířat, ve kterém jsou mezirasové vztahy zcela zakázány. Kdyby náhodou k takové lásce došlo, společnost by vás označila za „úchyla“, v lepším případě poslala do nápravného tábora, anebo odsoudila k smrti.

Děj nás seznamuje s mladou slečnou Leslie, která má typické problémy každodenního života. Jediné, co ji od ostatních odlišovalo, byly její erotické sny o velkém bílém vlkovi, o kterých se nikdo nesměl dozvědět. Naštěstí měla Leslie po boku věrnou kamarádku, jež o tomto jejím „deliktu“ věděla, protože ji několikrát přistihla, jak olizuje skleničku nebo slintá na polštář. Naše hrdinka to brala jako typické sny teenagera, jenž má momentálně tu správnou náladu. Postupně však její sny sílí a lidé kolem ní začínají umírat. Nakonec zjistí, že vlk z jejích snů je ve skutečnosti starověký bůh jménem Albin, jehož sílu chce využít tajemná organizace. Za pomoci svých kontaktů se za každou cenu snaží získat Leslie pro sebe, proto ji neváhají prohlásit za vražedkyni a usilovně pronásledovat. Naše modrovlasá slečna proto musí nejen utíkat před vládou a tajemnou organizací, ale také se začít bránit před nebezpečným vlkem.

Proti přírodě 2: Štvanice je pokračováním prvního dílu, tentokrát zaměřeným na mystiku, přesněji řečeno šamanismus. Hrdinka Leslie se přidala ke skupině bojující proti vládě a samotné tajemné organizaci, která je jí neustále v patách. Starověký bůh Albin je díky Lesliinu strachu natolik mocný, že ji dokáže na čas ovládnout, v důsledku čehož jsme svědky brutálních zvěrstev. Druhá část se nese v depresivním a často násilném duchu, což je oproti prvnímu dílu poněkud změna, nicméně k tématu příběhu to dokonale sedí.

Nyní nadešel čas toto šílené dobrodružství plné mysticizmu, násilí a lehké erotiky završit. Díky nakladatelství CREW se nám dostalo do rukou finální pokračování s názvem Proti Přírodě 3: Znovuzrození, která navazuje na konec předešlého dílu.

Autor:
Kresba:
Vydavatel:
Svět:
Žánr:
Překlad:
Počet stran:
Tisk:
Vazba:
Formát:
Rok a měsíc vydání:
ISBN:
Vydání:

Mirka Andolfová
Mirka Andolfová
Crew
Proti přírodě
Fantasy a sci-fi, Erotické
Denisa Streublová
108
barevný
brožovaná s chlopněmi
168 × 258 mm
únor 2022
9788076791275
první

Zdroj: Crew

Více akce

Ve srovnání s předchozími dvěma díly je kniha Proti přírodě 3: Znovuzrození mnohem akčnější. Ačkoli se zápletka opět točí kolem mystiky, nehraje zde tak velkou roli jako v předchozím příběhu. Vlastně se nebojím říci, že všechny aspekty, které měly předchozí dva díly, byly odsunuty na druhou kolej ve prospěch akčnější zábavy. To ale vůbec nevadí, protože díky těmto násilným momentům dostanete odpovědi na důležité otázky, na něž se pravděpodobně ptáte na konci druhého komiksu. Současně se vrací téma nápravného tábora, které se zde objevuje v plné šíři. Pokud vás někdy zajímalo, co se děje s dětmi těch, kteří neakceptují reprodukční program vlády, zde najdete odpovědi na všechny dotazy, a upřímně řečeno, není to nic pěkného.

Zajímavý vývoj postav

Kromě krásných kreseb se autorce Mirce Andolfové podařilo dokonale vykreslit jednotlivé postavy. Proto je velmi zajímavé sledovat, jak se jejich osobnosti postupně vyvíjejí. Například Leslie se z vystrašené dívky stane naprostou bojovnicí, kterou už nebaví utíkat. Musím říct, že tohle se autorce opravdu povedlo, protože málokterá kniha nebo komiks dokáže pracovat se svými postavami tak efektivním a poutavým způsobem. Nahlédneme také do minulosti tajemné organizace a zjistíme, proč po Leslie skutečně prahnou. Stejně tak nám budou představeny okolnosti ohledně skupiny, ve které se naše hrdinka schovala. Nemusíte se tedy bát, že by vám něco nebylo vysvětleno, i když je pravda, že sám Albin by potřeboval mnohem více prostoru, protože podle mého názoru je to docela zajímavá postava, které se nedostalo tak velké pozornosti, jak by si jistě zasloužila.

Zdroj: Crew

Velkolepé finále?

Proti přírodě 3: Znovuzrození je poslední kapitolou tohoto skvělého dobrodružství, což je velká škoda. Koncepce tohoto příběhu má značný potenciál, který není plně využit. Osobně bych si dokázal představit několik dalších dílů, které by ani nemusely navazovat na děj Leslie. Přestože se mnohé události ukončí prakticky naráz, existují i další aspekty, které jsou nevyužité. Rád bych se například dozvěděl více o kmeni Tijoxů, který byl v tomto příběhu důležitý. Také, jak jsem se zmínil, by bylo dobré dát Albinovi více prostoru. Zajímavé by bylo i Khalovo dětství, které trpělo Albinovým vlivem. Tajemná organizace, jejíž činnost má na starost jistý šaman, by také stála za prozkoumání. Jsem ochoten se vsadit, že ten, o němž se píše v tomto příběhu, není poslední existující.

Co se týče samotného zakončení příběhu, je na každém z vás, abyste posoudili, zda je dostatečně uspokojivé. Nemyslím si, že by bylo nějak špatné, jen bych očekával trochu jinak stavěný konec. Jakmile se dostanete na poslední stránky, čeká vás hromada napětí, ale následně je závěr utnut a přeskočí na pohled o pár měsíců později, což mi přijde hrozná škoda, protože celá atmosféra je najednou ta tam. Přesto doufám, že to není naposledy, co jsme se setkali s tímto námětem. Autorka Mirka Andolfová nám dala nahlédnout do nádherně zpracovaného světa, který ožívá ve třech komiksech. Samotný děj knihy Proti přírodě vás vtáhne nejen díky napínavé hlavní zápletce, ale také díky osobním příběhům jednotlivých postav. To vše je doplněno nádherně zpracovanou kresbou.

Proti přírodě 3: Znovuzrození je vynikajícím zakončením této trilogie. Čekal bych trochu jiný konec, ale i tak je to slušný závěr. Ilustrace Mirky Andolfové jsou stejně vynikající jako v předchozích dílech a zápletky jednotlivých postav vás stále dokážou plně vtáhnout do tohoto tajemného děje. Je mi docela líto, že tento příběh končí.

Klady
  • grafické zpracování
  • dokážete se vcítit do osobitých postav
  • text je poutavě zpracovaný a velmi dobře srozumitelný
  • důraz na udržení čtenáře v obrazu
Zápory
  • pojednává o antropomorfních zvířatech, jež nemusí být pro každého
  • jedná se o finále
Infobox
0.0

Doporučujeme

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.