Rings of Power

Prsteny moci nedokoukalo ani 40 % diváků

12. 4. 2023
 

Kdož jsi bez viny, hoď kamenem. Jelikož jsem věděl, že Rings of Power bude průšvih, velmi rád si jím hodím. Zatímco se Amazon původně snažil chlubit obrovským úspěchem Prstenů moci a vyhlížel budoucnost své nové franšízy u nejdražšího seriálu všech dob, ti hrdinové, již tuto tragikomedii dokoukali, dokonce vědí, že se skutečně jednalo o nafouknutou bublinu. Nyní to finálně potvrdil i The Hollywood Reporter, jenž uvedl, že ve Spojených státech dokoukalo všech osm epizod pouhých 37 % diváků. Mimo USA pak 45 %. Amazon čísla sice nezveřejnil, ale zdroje jsou interní. Amazon počítá slušný výdělek u seriálů až teprve, pokud dosáhnou minimálně 50 %, což se očividně nenaplnilo.

Seriál přesto oficiálně (piráty nespočítáme) vidělo více než 100 milionů diváků. Nicméně se na oněch astronomických 465 zaplacených milionů dolarů očividně dostal horko těžko. Stále to vypadá, že řad vyjde pět, ostatně druhá řada je již roztočená ve Velké Británii a třetí se bude pravděpodobně točit současně s ní. Lze předpokládat, že sledovanost druhé řady bude daleko, daleko nižší, ostatně u těchto děl, jež rozdělují fanoušky, to bývá víceméně jisté. Druhá řada vyjde až v roce 2024, takže do té doby si počkáme na další výsledek, nicméně se už můžeme těšit na nové filmy, jež má na starosti New Line Cinema. Ta dělala původní trilogii a samozřejmě animovaný film The War of the Rohirrim, jenž vyjde v dubnu příštího roku.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.