Redfall – úvodka

Nadcházející upírská akce Redfall bude obsahovat Denuvo

12. 4. 2023
Zdroj náhledu: Arkane Austin

Vývojářské studio Arkane Austin oficiálně potvrdilo, že jejich nadcházející upírská akce bude v případě PC verze obsahovat anti-cheat Denuvo Anti-tamper.

Před vydáním nové hry od studia Arkane Austin, které je naplánováno na 2. května letošního roku, nemohla přijít snad horší zpráva. Redfall bude v případě PC verze obsahovat anti-cheat Denuvo Anti-tamper, který v hráčích vyvolává obavy již dlouhá léta. Jelikož bude u Redfall kladen velký důraz i na hru pro více hráčů, bylo jasné, že vývojáři nějaký typ anti-cheatu do hry zakomponují. Nikdo však zřejmě nečekal, že by se mohlo jednat přímo o tolik nenáviděné Denuvo, kterému je napříč hrami připisováno hned několik problémů. Například u hry Resident Evil Village z roku 2021 bylo Denuvo úzce spojováno s poklesem snímkovací frekvence. Naštěstí byl před pár dny ze hry odstraněn a bude zajímavé vidět, zda za problémy skutečně stálo právě kontroverzní Denuvo. Objevují se taktéž informace, že je Denuvo rizikem i pro soukromí. Tato informace nicméně nebyla nijak potvrzena.

Každopádně uvidíme, jestli implementace Denuva bude mít vliv například i na prodeje, jelikož je možné, že přítomnost tohoto anti-cheatu může mnoho hráčů od koupě odradit.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.