Nadcházející upírská akce Redfall bude obsahovat Denuvo

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Arkane Austin

Vývojářské studio Arkane Austin oficiálně potvrdilo, že jejich nadcházející upírská akce bude v případě PC verze obsahovat anti-cheat Denuvo Anti-tamper.

Před vydáním nové hry od studia Arkane Austin, které je naplánováno na 2. května letošního roku, nemohla přijít snad horší zpráva. Redfall bude v případě PC verze obsahovat anti-cheat Denuvo Anti-tamper, který v hráčích vyvolává obavy již dlouhá léta. Jelikož bude u Redfall kladen velký důraz i na hru pro více hráčů, bylo jasné, že vývojáři nějaký typ anti-cheatu do hry zakomponují. Nikdo však zřejmě nečekal, že by se mohlo jednat přímo o tolik nenáviděné Denuvo, kterému je napříč hrami připisováno hned několik problémů. Například u hry Resident Evil Village z roku 2021 bylo Denuvo úzce spojováno s poklesem snímkovací frekvence. Naštěstí byl před pár dny ze hry odstraněn a bude zajímavé vidět, zda za problémy skutečně stálo právě kontroverzní Denuvo. Objevují se taktéž informace, že je Denuvo rizikem i pro soukromí. Tato informace nicméně nebyla nijak potvrzena.

Každopádně uvidíme, jestli implementace Denuva bude mít vliv například i na prodeje, jelikož je možné, že přítomnost tohoto anti-cheatu může mnoho hráčů od koupě odradit.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn