Quickshot - karetní hra

Quickshot bude karetní přestřelka od tvůrce Milostného dopisu

1. 1. 2024
Zdroj náhledu: Blackfire

Příští deskoherní rok bude zaslíben těm, kteří milují malé chytré karetní hry. REXhry oznámily GAP, který se bude honosit českým názvem FUK. MindOK vydá Zboduj město a Klofni rybku. A Blackfire se pustí do lokalizace hry Quickshot.

Pokud jste o hře Quickshot dosud neslyšeli, není se čemu divit. Vydalo ji totiž v loňském roce malé japonské vydavatelství Arclight Games, přičemž se zatím dočkala jen jediné lokalizace, a to díky malému francouzskému vydavatelství Bankiiiz Editions. O kom jste slyšet mohli, a to dokonce i tento týden, je však její autor. Není jím nikdo jiný než Seiji Kanai, tvůrce skvělého Milostného dopisu, který dal vzniknout žánru karetních mikroher. Unikátní vizuální styl pak karetní hře vdechla talentovaná ilustrátorka Pauline Detraz, jejíž tvorbu můžete znát z her Akropolis, Život na dlani, Nimalia nebo ArcheOlogic. Hra je určena pro 1–7 hráčů od 8 let a na jednu herní partii budete potřebovat pouhých 5–10 minut.

Zdroj: boardgamegeek.com

Quickshot trochu připomíná Milostný dopis v tom, že hráči budou v tahu hrát vždy jen jednu kartu, přičemž každá z nich má jiný efekt a nominální hodnotu. A také v tom, že se snažíte zůstat poslední ve hře nebo mít na jejím konci kartu s nejvyšší sílou. Kromě těchto podobností je však Quickshot dostatečně odlišný na to, aby nespadal mezi různé verze Milostného dopisu.

Quickshot se hraje na čtyři kola, přičemž v každém z nich jeden z hráčů zahraje před sebe otevřeně kartu. Ostatní pak také zahrají jednu kartu, avšak skrytě. Karty se otočí teprve tehdy, když má před sebou nějakou každý hráč. Pokud více hráčů zahrálo kartu o stejné hodnotě, otočí se takové karty zpět na rubovou stranu a jejich efekt se nevykoná. Efekt zbylých karet se poté vyhodnocuje v pořadí od té s nejnižší hodnotou. Některé karty zabíjí spoluhráče, jiné vás před smrtí ochrání, další při splnění některé podmínky zvýší svoji sílu nebo změní způsob, jakým se síla karet určuje.

Ačkoliv je hra primárně určena pro 3–7 hráčů, pravidla dovolují do hry přidat boty a můžete si ji tak zahrát i jen s partnerem, nebo dokonce sami. Coby velká milovnice Milostného dopisu se nemůžu dočkat. A co vy?

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.