Red Dead Redemption – logiáš

Red Dead Redemption: Rockstar čelí kritice

8. 8. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Společnosti Rockstar Games a Take-Two Interactive odhalily to, co mnozí očekávali jakožto remaster nebo remake oblíbeného Red Dead Redemption. Místo toho bylo oznámeno, že původní Red Dead Redemption se dočká pouze převodu na PS4 a Nintendo Switch, nikoli plnohodnotného remaku. Důvodem rozhodnutí pravděpodobně je, že PS4 není zpětně kompatibilní s tituly pro PS3 a RDR na Nintendo Switch nikdy nevyšel.Toto oznámení vyvolalo brzy po svém zveřejnění masivní pobouření u fanoušků Red Dead Redemption, a to nejen proto, že byli nespokojeni s tím, že se nejedná o plnohodnotný remaster/remake. Hlavní kostrou stížností je požadovaná cena, která bude činit 49,99 dolarů (1100 CZK), jakmile vyjde koncem tohoto měsíce, což je vzhledem k tomu, že se jedná o čistý port, pořádně nadsazená částka.

Do not buy Red Dead Redemption by u/dtv20 in reddeadredemption

Společnost Take-Two se snažila zdůvodnit cenu tím, že součástí hry je DLC Undead Nightmare a řada materiálů z edice Game of the Year, nicméně fanoušci rychle poukázali na to, že z portů byl také odstraněn multiplayer, který byl významnou součástí atraktivity původní verze hry. Mnoho hráčů také rozzuřilo, že Red Dead Redemption, přestože je třináct let staré, opět obchází PC… stejně jako Bloodborne.https://www.youtube.com/watch?v=t5Nwgd_T1-4

Stejně jako u většiny událostí vyjadřují příznivci svou nespokojenost na sociálních sítích. Několik příspěvků se objevilo na herním subredditu, kde hráči nabádají ostatní, aby port bojkotovali ve prospěch emulace na PC. Kromě toho nespokojení fanoušci Rockstaru zaplavili oznamovací trailer portu na YouTube negativním hodnocením a kritickými komentáři.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.