Last Train Home – úvodka

Česká strategie Last Train Home se představuje v traileru

7. 8. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Očekávaná real-time strategie Last Train Home, která byla oznámena začátkem letošního června, se chlubí novým příběhovým trailerem. Ten je složený z artworků doplněných mluveným komentářem, jenž shrnuje historické pozadí hry. Je nutné jej představovat především zahraničním hráčům, neboť ti čeští už nejspíš o československých legiích v Rusku někdy slyšeli.

Hra od mladého brněnského studia Ashborne Games, jež má za sebou spolupráci na akčním vrtulníkovém simulátoru Comanche, mapuje strastiplné putování československých legionářů po Transsibiřské magistrále až do Vladivostoku během ruské občanské války. Hratelnost přitom má klást velký důraz nejen na ozbrojené střety, ale také na survivalové prvky.

Při mapování osudů jednotlivých legionářů tvůrci vycházeli z jejich autentických deníků nebo dopisů, které posílali rodinám domů. Byť však má hra působivě přiblížit zkušenosti, které si legionáři z Ruska odnášeli, neklade si za cíl absolutní historickou věrnost. Například přiznaně zvýrazňuje roli žen, které sice oficiálně do legií vstoupit nemohly, ale v některých případech se aktivně zapojovaly do bojů.

Hra Last Train Home je zatím oznámena pouze pro PC s datem vydáním plánovaným na závěr tohoto roku. Více informací bychom se měli dozvědět na vydavatelské prezentaci THQ Nordic Showcase, která se odehraje v pátek 11. srpna.

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.