Redfall – úvodka

Redfall představuje první gameplay

14. 6. 2022
Zdroj náhledu: Arkane Austin

Nedávné odložení upírské rubačky Redfall na rok 2023 ani tak autorům ze studia Arkane Austin nezabránilo v tom všem fanouškům během včerejší Xbox & Bethesda Games Showcase naservírovat takřka šestiminutové video, kterým celá akce velkolepě započala. Až do této chvíle jsme se o hře dozvídali spíše sporadicky, ale nejnovější trailer představuje jak postavy, tak i samotnou hratelnost, protože druhá polovina videa je čistý gameplay. Ohlasy jsou zatím víceméně dobré a hráči titul přirovnávají k Back 4 Blood s upíry.

První část videa nás seznamuje s příběhovou stránkou, kdy jedna z hratelných postav, Layla, vysvětluje, jak upíři obsadili malé ostrovní městečko Redfall a izolovali jej od vnějšího světa. Úkol bude jasný, vyhnat všechny tyto nemrtvé krev požírající potvory zpět tam, odkud přišly, nebo ještě lépe, sprovodit je ze světa. Poté je představena čtveřice postav lovců upírů a jejich jedinečné schopnosti.

Layla může díky své moci blokovat nepřátelské útoky. Jacob je týmovým odstřelovačem. Remi je naopak geniální inženýr, jenž jde do bitvy se svým robo-psím parťákem, a konečně Devinder je odborník na gadgety, díky nimž snadno zpomalí či zcela zastaví agresivní dav. V Redfall však nebude čelit pouze krvelačným upírům. Cestu vám zkříží také mnoho lidských kultistů. Druhá polovina je věnována ukázce přímo ze hry, na níž je vidět důležitost týmové spolupráce. Titulu bychom se měli dočkat během příštího roku na PC a Xbox Series X/S.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.