Gothic remake 1

Remake hry Gothic dostává užší termín vydání

2. 9. 2023
Zdroj náhledu: igdb

Jak jistě víte, celá série Gothic patří do zlaté éry úsvitu RPG. První Gothic byl vydán již v roce 2001 a i se svými chybami slavil úspěch napříč celým herním spektrem. Vývojáři ze studia Alkimia Interactive, kteří stojí za připravovaným remakem titulu Gothic, zveřejnili nové detaily o hratelnosti a zároveň i lehce upřesnili časový horizont pro vydání.

Gothic remake 2

Zdroj: igdb

Očekávaný horizont pro vydání hry je odhadován na druhou polovinu roku 2024, jak uvedli zástupci Alkimia Interactive na veletrhu Gamescom 2023. Můžete se těšit na přepracované bojové mechanismy a také o 20–30 % větší svět ve srovnání s původní hrou. Samozřejmostí jsou nové dialogy, souboje v aréně a to všechno v krásném grafice, o kterou se postará Unreal Engine 5. Nemusíte se bát, že by Unreal Engine 5 vzal ponurou atmosféru, která byla v původní hře cítit na každém rohu. Vývojáři si dali za cíl tuto atmosféru zachovat a v některých okamžicích ji ještě více prohloubit. 

Demo potvrdilo, že Alkimia zcela přepracovala souboje z hratelné ukázky z roku 2019, kterou mnozí fanoušci kritizovali za přílišnou soulsovost. Remake bude vyžadovat, abyste se během hry postupně seznámili se všemi typy zbraní a naučili se je používat. Postupně se začnete trefovat tvrdě, rychleji a s větší rozmanitostí komb, jako tomu bylo v originále.

Remake hry Gothic vyjde na PC, PS5 a Xbox řady X/S v druhé polovině roku 2024.

Zdroj: gamerant.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.