Star Wars Knights of the Old Republic - Remake - Cover

Remake Knights of the Old Republic povede Saber Interactive

25. 8. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Očekávaný remake videohry Star Wars: Knights of the Old Republic má údajně nového vývojáře. Podle Jasona Schreira z agentury Bloomberg a jeho zdrojů, projekt, který byl dříve vyvíjen v texaském Austinu ve společnosti Aspyr Media, nyní vede jedno z východoevropských studií Saber Interactive. Oba vývojáři jsou vlastněni švédskou společností Embracer Group AB, která minulý týden ve veřejném prohlášení nepřímo zmínila změnu. Zástupce společnosti Embracer se k tomu okamžitě nevyjádřil.

Zdroj: Aspyr

Přechodem se uzavírá jakákoli přetrvávající naděje společnosti Aspyr, že by mohla pokračovat ve vedení projektu. Šéfové studia, které remake vyvíjelo více než dva roky, minulý měsíc zaměstnancům sdělili, že hra je „pozastavena“, protože se společnost snaží zjistit, co dál, uvedla agentura Bloomberg. Zpráva ponechávala otevřenou možnost, že Aspyr jednoho dne znovu převezme vedoucí úlohu, ale mezi zaměstnanci se rychle rozšířily zvěsti, že se vedení ujal Saber. Minulý čtvrtek společnost Embracer ve finanční zprávě uvedla, že jeden z jejích velkých titulů, v rámci odvětví známý jako triple-A hra, změnil vývojáře, ale hru neidentifikovala. „Jeden z AAA projektů skupiny přešel k jinému studiu v rámci skupiny,“ napsala společnost. „Bylo to učiněno proto, abychom zajistili, že laťka kvality bude u tohoto titulu tam, kde ji potřebujeme mít.“ Někteří analytici na základě předchozích zpráv agentury Bloomberg správně odhadli, že se prohlášení týkalo remaku Star Wars.

Embracer má v úmyslu obnovit kouzlo původní hry Knights of the Old Republic, která vyšla v roce 2003 s velkým ohlasem, a aktualizovat ji pomocí moderních technologií. Hra umožňuje hráčům vytvořit si vlastního Jedie, ovládat světelné meče a rozhodnout se, zda budou následovat světlou, nebo temnou stranu Síly, a to v galaxii plné komplexních postav a bohatého příběhu.

Remaky se v posledních letech staly běžnou záležitostí, ale je vzácné, aby hra změnila vývojáře uprostřed výroby. Téměř vždy to vede k velkým zpožděním. Nový vývojář se musí naučit, jak se přizpůsobit neznámému kódu, a ve většině případů přepracuje nebo alespoň upraví předchozí rozhodnutí učiněná pro projekt.

Společnost Embracer uvedla, že „neočekává žádné podstatné zpoždění“ v důsledku přechodu. Hra, která byla oznámena během loňské akce PlayStation, však nemá stanovené datum vydání a její dokončení bude pravděpodobně trvat ještě nejméně dva roky, uvedli lidé obeznámení s vývojem. Akcie společnosti Embracer se v pondělí propadly po vlažných recenzích chystané hry Saints Row a letos klesly už o 28 %.

Přesto někteří lidé blízcí projektu uvedli, že jsou optimističtí a že to povede k lepšímu produktu. Vedoucí pracovníci společnosti Embracer a vydavatelé Sony Group Corp. a Walt Disney Co., kteří mají na hře finanční podíl, nebyli spokojeni s pokrokem pod vedením společnosti Aspyr, což nakonec vedlo k výměně studia.

František Hampl

K prvním hrám přičuchl už ve školce, ale do hraní ho pořádně až na základce vtáhla první Mafie, druzí simíci a třetí Heroes of Might and Magic. Hry ho od té doby nepustily, PC velice rychle doplnil „PSPéčkem“, od kterého přesedlal k větším konzolím, a dnes už je hrdým konzolistou. Jeho hlavním zájmem jsou příběhové adventury a RPGčka, ale nepohrdne ani dobrou strategií či karetkou. Pokud nepřebývá ve svém hráčském doupěti plném Lega a deskovek, tráví nejvíce času v kině a na farmačce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.