Agropolis – logiáš

REXhry chystají samostatné pokračování Velkoměsta

3. 10. 2023
Zdroj náhledu: Rexhry

Vydavatelství deskových her REXhry v neděli oznámilo, že po úspěchu hry Velkoměsto (anglicky Sprawlopolis) se chystá vydat i jeho samostatné pokračování. To se v angličtině jmenuje Agropolis. Český název zatím oznámen nebyl, určitě si s ním ale jako vždy vyhrají. Naznačili i, že jejich plány se sérií –polis touto hrou nekončí. V budoucnu se tak pravděpodobně můžeme těšit i na Naturopolis. Doufám, že spolu s Agropolis opět vydají i všechna jeho rozšíření.

Agropolis je opět sólo hrou, kterou jde technicky vzato hrát v kooperativní verzi až ve 4 hráčích. Jedna herní partie trvá 15–20 minut a užít by si ji měli hráči od 8 let. Jádrem hry, tak jako ve hře Velkoměsto, je pomocí vykládání karet obsahujících čtyři různé typy terénů a pár cest vytvořit tu nejlepší krajinu. Ve hře se celkem nachází jen 18 karet, které na jedné straně obsahují skórovací podmínku a na straně druhé terény sadů, obilných polí, ohrad pro dobytek a vinic. Na začátku každé herní partie jsou vyloženy tři různé karty svojí stranou se skórovací podmínkou nahoru a určují tím, jak má vaše krajina v ideálním případě vypadat. Vy pak máte za úkol pomocí pouhých 15 karet tyto podmínky splnit co nejlépe. Zní to velice jednoduše, hra ale dokáže slušně zavařit hlavu.

Agropolis se od Velkoměsta liší převážně tematickým a vizuálním přemístěním z města na venkov, nabízí ale i několik drobných herních změn. Obě hry jdou také pomocí pár karet jednoduše zkombinovat. Rozšíření pak do hry vnáší módy ročních období, sousedské výpomoci a mimozemšťanů, kteří se pokusí ukrást váš dobytek. Čekání si můžete ukrátit přečtením recenzí deskových her.

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.