League of Legends – Viego

Riot Games propouští zaměstnance

29. 1. 2024
Zdroj náhledu: Riot Games

Propouštění je v herním průmyslu vcelku aktuálním trendem. Této změně se nevyhnulo ani studio Riot Games, které nám oznámilo, že propouští více než 500 zaměstnanců. Toto číslo představuje zhruba 11 % lidí z tohoto podniku. Čistky se nejméně dotknou oddělení, která se soustředí na hlavní hry, jako je League of Legends, VALORANT, Teamfight Tactics a Wild Rift. Podle hlavního manažera Riotu, Dylana Jadeja, se jejich snahy o kvalitní kontent odklonily od jejich původní myšlenky a větvení univerza League of Legends do různých menších projektů. To zpomalilo plánované projekty zaměřující se na to nejdůležitější. Strategie Riotu se tedy dále točí kolem integrace esportů, zábavy a hudby společně s hrou. Hráči by si díky tomu mohli brzy vychutnat nový song od K/DA nebo druhou řadu seriálu Arcane.

Smutnou zprávou je, že končí vydavatelské studio Riot Forge. Jejich posledním titulem bude očekávaný Bandle Tale: A League of Legends Story. Projekt L vydá už studio Riot Games. Riot Forge byl experimentem, který zjišťoval, co se stane, pokud se Riot spojí s nezávislými studii. Vzniklo tak celkem šest her, ty však neměly mnoho ohlasů. Dalším projektem, který je na pokraji krachu, je Legends of Runeterra. I když má pevnou základnu hráčů, ta je stále vcelku malá, . Proto se studio snaží o balanc a vylepšování herního systému, aby byl titul stále atraktivní. Dobrou zprávou je, že propuštění zaměstnanci dostanou odstupné v řádu šesti měsíců a veškeré bonusy s tím spojené. Kromě toho bylo také prozrazeno, že na nás čekají nové, velké projekty v oblasti League of Legends, na které se budeme těšit.

Anežka Ebrová

Anežka je hráčka již od dětských let. Její vášeň propukla již na základní škole díky školním počítačům, kde ztrácela pojem o časoprostoru. Mezi její první herní lásky patří série Half-Life. No a jak se říká, stará láska nerezaví. Hry od Valve prostě zbožňuje stejně jako střílečky a skákačky. Mezi její další koníčky patří hlavně sport, cestování, knihy a deskovky. Avšak její láskou zůstávají vždy hry, stejně jako pivo - tanková Plzeň 12° středně vychlazená.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.